Ünlü Milyarder: Bu Altcoin Piyango Biletinden Çok Daha İyi! Artacak

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Milyarder: Bu Altcoin Piyango Biletinden Çok Daha İyi! Artacak

Popüler altcoin Dogecoin (DOGE), son birkaç aydır piyasanın gündemini oluşturuyor. 2013 yılında bir şaka parası olarak oluşturulan kripto para, inanılmaz değer kazandı ve ardından kripto sıralamasında yedinci sıraya yerleşti. Şimdi ünlü milyarder Mark Cuban, altcoin projesinin “piyango biletlerinden çok daha iyi” olduğunu düşünüyor.

Mark Cuban: Popüler altcoin DOGE, bir piyango biletinden daha iyi!

Shiba Inu temalı kripto para biriminin fiyatı, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan gelen sayısız Twitter gönderisiyle yükseldi. Elon Musk, Dogecoin’i destekleyen tek milyarder değil. Dallas Mavericks’in sahibi ve Shark Tank yıldızı Mark Cuban da kripto para birimini halka açık bir şekilde destekledi. Dallas Mavericks şu anda ürün satışları için DOGE‘u kabul ediyor. Mark Cuban geçen ay DOGE’nin fiyatının sonunda Mavs ürün satışlarıyla 1 dolarlık hedefe ulaşacağını tahmin etti. 

Ünlü Milyarder: Bu Altcoin Piyango Biletinden Çok Daha İyi! ArtacakDOGE/USD grafiği – Kaynak: TradingView

Ellen Degeneres ile kısa süre önce yapılan bir röportajda Mark Cuban, özellikle Dogecoin hakkında konuştu, ayrıca NFT’ler, Bitcoin (BTC) ve Ethreum’a (ETH) değindi. Dallas Mavericks’in sahibi, iki geliştirici tarafından şaka parası olarak oluşturulan Dogecoin’in son zamanlarda dijital bir para birimine dönüştüğünü ve pek çok perakende yatırımcısını cezbettiğini kaydetti. Oğlu Jake ve kendisinin bir sentten daha düşük bir değere sahipken DOGE’ye yatırım yapmaya başladığını ve şimdi altcoin fiyatının 0,31 dolara fırladığını açıkladı.

Mark Cuban: Dogecoin fiyatı artacak! Fiyat 1 dolara ulaşacak

Mark Cuban’ın görüşüne göre, Dogecoin iyi bir yatırım, çünkü daha fazla insan kripto para birimini kullanıyor ve daha yüksek profilli şirketler onu bir ödeme seçeneği olarak ekliyor. Bu nedenle Mark Cuban’a göre fiyatı artacak. Ancak fiyat artmazsa Mark Cuban, müşterilerin DOGE’larını Dallas Mavericks mağazasından ürün satın almak için her zaman kullanabileceklerini söylüyor. Mark Cuban konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bunun dünyanın en iyi yatırımı olduğunu söyleyemem. Ancak bir piyango biletinden çok daha iyi ve kripto para birimlerini öğrenmenin ve anlamaya başlamanın harika bir yolu.

Ünlü Milyarder: Bu Altcoin Piyango Biletinden Çok Daha İyi! Artacak

Mark Cuban’dan çarpıcı Bitcoin ve Ethereum yorumları

Mark Cuban’ın Dogecoin ve değiştirilebilir olmayan tokenler (NFT’ler) konusunda deli olduğunu söylemeye gerek yok. Ellen Degeneres ile konuşan milyarder, NFT’leri sıradan koleksiyon parçaları gibi satın alabileceğiniz, tutabileceğiniz ve satabileceğiniz dijital koleksiyon parçaları olarak tanımladı. Mark Cuban ayrıca, Bitcoin’in “altın’ın dijital versiyonu”, Ethereum’un ise “bir para biriminin dijital versiyonu” olduğunu söylüyor.

Bu, Mark Cuban’ın bir muzu Bitcoin‘e tercih ettiğini söylediği Aralık 2020’den büyük bir dönüşüme işaret ediyor. Mark Cuban gibi milyarder yatırımcılar, son birkaç ayda Bitcoin’in katlanarak büyüdüğüne tanık olduklarından kripto parada 180 derece dönüyorlar. JPMorgan Chase & Co. ve Morgan Stanley gibi finans kurumları da Bitcoin sularını test etmek için hazırlanıyorlar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.