Ünlü Milyarder, Bu Altcoin ile İlgileniyor! Fiyat Yüzde 1.100 Yaptı

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Milyarder, Bu Altcoin ile İlgileniyor! Fiyat Yüzde 1.100 Yaptı

Hedge fonu yönetimi şirketi Pershing Square Capital Management’ın kurucusu milyarder yatırımcı Bill Ackman, Bitcoin gibi en üstlerde yer alan kripto para birimlerine yatırım yapmasa da altcoin projesi Helium (HNT) ile ilgilendiğini açıkladı.

Bill Ackman, altcoin projesi Helium ile ilgileniyor

New York merkezli Fifth Avenue Sinagogu’nun yaptığı bir röportajda Ackman, en üstte yer alan kripto para birimlerine yatırım yapmasa da, bu alandaki bazı projeleri ilginç bulduğunu açıkladı. İşaret ettiği bir örnek ise, merkezi olmayan kablosuz bir ağ kuran Helium idi. Proje, insanların hotspot (bağlantı noktaları) kapsamında yerel HNT token’lerini çıkarmak için kullanabilecekleri küçük cihazlar olan Helium Hotspots’ı satıyor.

Ünlü Milyarder, Bu Altcoin ile İlgileniyor! Fiyat Yüzde 1.100 Yaptı

Web sitesinde “evinizde veya ofisinizde basit bir cihaz kurarak, şehrinize kilometrelerce düşük güçte şebeke kapsama alanı sağlayabileceğiniz,” iddia ediliyor. Ayrıca bağlantı noktaları aracılığıyla ağ altyapısı oluşturup güvenliğini sağlamak ve cihaz verilerini aktarmak için HNT kazanıldığı belirtiliyor. Ackman’a göre proje, insanları “küresel bir kablosuz ağ kurma yönünde” motive ediyor. Ancak milyarder, projeye veya tokene yatırım yapmadığını açıkladı.

Bununla birlikte, yatırım yapsaydı, yatırımın şimdiye kadar kazançlı olduğunu kanıtlamış olacaktı. Veriler HNT fiyatının yazım sırasında 16 dolar civarında olduğunu gösteriyor. HNT, yılın başından bu yana %1.100 oranında artmış durumda.

Ünlü Milyarder, Bu Altcoin ile İlgileniyor! Fiyat Yüzde 1.100 Yaptı5 günlük HNT/USDT grafiği. Kaynak: TradingView

Ackman, BTC’yi “spekülatif bir varlık” olarak görüyor

Ackman, kripto para birimleri hakkındaki bilgisini genişletmeyi planlarken, henüz bu alana yatırım yapmadı. Röportaj sırasında milyarder, kripto para birimlerinin “kalıcı” olacağına inandığını, ancak BTC ve diğer bazı kriptoların tamamen spekülatif varlıklar olduğunu gördüğünü söyledi. Ackman’a göre, gerçek değer nakit üretimi tarafından belirlenir. Hatta arkadaşlarından biri kripto varlıklara yoğun bir şekilde yatırım yaparsa endişeleneceğini ve “parayı al, biraz daha dayanıklı bir şeye koy” diyeceğini de ekledi. Milyarder de benzer nedenlerle altın yatırımcısı da olmadığını ekledi. Ackman, BTC konusunda şunları söyledi:

Tamamen spekülatif para birimleri veya Bitcoin’e yatırım yapmamama rağmen bu tarz paraların yaratılışının çeşitli iş fırsatları sağlaması gerçekten ilginç.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.