Ünlü Milyarder “Bu Altcoin En İyisi” Dedi ve Planlarını Duyurdu

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Milyarder “Bu Altcoin En İyisi” Dedi ve Planlarını Duyurdu

Kripto paraların kurumsal olarak benimsenmesi 2021’de zirvede ve bugün bir milyarder daha piyasaya adım atıyor. Ünlü milyarder Carl Icahn, firmasının kripto paralar ile büyük bir şekilde ilgilenmeyi planladığını paylaştı. Bu kadar “büyük plan” ne olabilir diye sorulduğunda Carl Icahn, firma için büyük planın “yüz milyon dolardan milyara” kadar bir şey olacağını söyledi. Carl Icahn, lider altcoin Ethereum‘un hem bir değer deposu hem de bir ödeme sistemi olduğunu söylüyor ve onu BTC’ye tercih ediyor.

Carl Icahn, kripto paralar ile büyük bir şekilde ilgilenmeyi planlıyor

En son verilere göre, şu ​​anda milyarder Carl Icahn liderliğindeki Icahn Capital, 23 milyar dolardan fazla varlığa sahip. Bugün bir röportajda Carl Icahn, kripto para birimi hakkındaki görüşlerini paylaştı ve şöyle dedi:

Kripto paralar aramızda kalmak için buradalar.

Ünlü Milyarder “Bu Altcoin En İyisi” Dedi ve Planlarını DuyurduKaynak: Fintel.io

Milyarder, firmasının kripto para birimlerine büyük bir şekilde dahil olmayı planladığını ve bu büyük planın 100 milyon dolardan bir milyara kadar çıkacağını söyledi. Son zamanlarda milyarder Ray Dalio da Bitcoin’e sahip olduğunu doğruladı ve Bitcoin’i bir tahvil yerine tercih edeceğini söyledi. Bitcoin fiyatı son zamanlarda tüm kripto piyasalarındaki FUD nedeniyle yaklaşık 30.000 dolara düştü. Bu yeni kurumsal sermaye girişi, kesinlikle birçok firmanın düşük kripto para fiyatlarını iyi bir giriş noktası olarak bulduğunun göstergesidir.

Ünlü milyarder Carl Icahn: Lider altcoin ETH, Bitcoin’den daha iyi…

Carl Icahn, Ethereum‘un hem bir değer deposu hem de bir ödeme sistemi olduğunu söylüyor. Bloomberg TV röportajı sırasında Carl Icahn, hem bir değer deposu hem de bir ödeme sistemi olarak işlev görebileceğini iddia ederek, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum için bazı övgülerde bulundu. Carl Icahn konuya yönelik şunları söyledi:

Ethereum temel Blockchain’dir. Yani Ethereum’un iki özelliği var: onu bir ödeme sistemi olarak kullanabilirsin, onu bir değer deposu olarak kullanabilirsin.

Ünlü Milyarder “Bu Altcoin En İyisi” Dedi ve Planlarını Duyurdu

Net varlıklarının 15,6 milyar dolar olduğu tahmin edilen Amerikalı iş adamı, Bitcoin söz konusu olduğunda, bunun yalnızca bir değer deposu olarak hizmet edebileceğini söylüyor:

Yani lider altcoin Ethereum ve Bitcoin farklı. Benim için Bitcoin sadece bir değer deposu.     

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Carl Icahn, lider altcoin Ethereum meraklısı tek milyarder değil. Bu haftanın başlarında, artık Bitcoin’e sahip olan hedge fonu efsanesi Ray Dalio, Ethereum’un işlemlerinin daha verimli olduğunu söyledi.

Carl Icahn’den kripto paralar için 1 milyar dolarlık yatırım

Carl Icahn henüz kripto para piyasasına girmemiş olsa da sonunda bunu “büyük bir şekilde” yapmak istiyor. Carl Icahn konuya yönelik şunları söyledi:

Tüm işe bakıyorum ve buna nasıl dahil olabileceğime…

Ünlü Milyarder “Bu Altcoin En İyisi” Dedi ve Planlarını Duyurdu

Ünlü milyarder yatırımcı, kripto para birimlerine 1 milyar dolarla girebileceğini iddia ediyor. Genel olarak milyarder, kripto paraların burada kalacağını düşünüyor ancak bugün çıkarılan birçok kripto para biriminin hayatta kalmayacağı konusunda da uyarıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.