Ünlü Milyarder, Bu 2 Altcoin’e Dikkat Çekti

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Milyarder, Bu 2 Altcoin’e Dikkat Çekti

Ünlü milyarder, Dallas Mavericks’in sahibi ve Shark Tank yıldızı Mark Cuban, muhaliflerin bütün olumsuz söylemlerine rağmen kripto para birimlerinin muazzam bir değer sunduğunu söylüyor.

Bitcoin Daha Üstün Bir Değer Deposu

Bir tweet paylaşımında Cuban, Bitcoin’in (BTC), taşınması ve saklanması için bir ton kaynak gerektiren altına kıyasla daha üstün bir değer deposu olduğunu söyleyerek başlıyor.

“Kripto para brimleri, rekabetin daha üretken bir uygulaması olduğunda başarılı olur. BTC / Altın her ikisi de finansal ürünlerdir. BTC’ye baktığımızda, teslimat sorunları olmadan takas etmek / saklamak / oluşturmak kolaydır. BTC ayrıca yerel ve küresel olarak değer aktarımına olanak tanır. Altın bir güçlüktür.”

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi ile ilgili olarak Cuban, Ethereum’un faydası ve ekosistemi olgunlaştıkça artı potansiyelini vurguluyor.

“Akıllı ETH sözleşmeleri, dijital öğeleri doğrulama / satın alma / satma / teslim etmede mevcut alternatiflere göre daha iyi, daha ucuz ve daha hızlı. Bu, onu dijital olan her şey için geçerli bir para birimi ve ticaret mekanizması haline getiriyor. Bu alan güçlü ve uygulamalar eklendikçe büyüyecek.”

Ünlü Milyarder: Maliyet ve Aracılar Azalıyor

Cuban’a göre, Ethereum akıllı sözleşmeleri, bir dizi finansal hizmette yer alan maliyeti ve aracıları azalttığı için bankalardan daha iyidir.

“DeFi için ETH akıllı sözleşmeleri, finansal enstrümanların depozito / tasarruf / ticaretini sağlamada bankalardan daha iyidir. Biri otomatik, güvenilir ve neredeyse anında çözüm sunuyor. Diğeri, aynı işlemlere maliyet ve aracılar ekleyen insanlarla dolu binalara bağlı. “

Altcoinler

Dallas Mavericks’in sahibi, altcoinlere bakıldığında, riskler mevcutken, yatırımcıları ödüllendirmesi muhtemel olanların, büyüyen bir kullanıcı tabanına sahip projeler olduğuna dikkat çekiyor.

Dogecoin (DOGE) gibi kripto varlıklarına gelince, bu paraların bir kullanım durumu geliştirdikleri ve ilgi kazandıkları sürece başarılı olma şansına sahip olabileceğini söylüyor.

“Doge gibi kripto paralar yalnızca fayda sağladıkları ve kullanıcılar bunları bu yardımcı program için kullandıkları takdirde işe yarar. Doge’yi harcayabildiğiniz sürece, yıllık enflasyon oranının 5 milyar token olarak belirlendiğini bildiğimiz için, hizmet büyüdükçe bir miktar değer kazanabilir. Diğer herhangi bir para birimi gibi olur.”

Cuban, kripto’nun güçlü kullanım durumlarının yanı sıra, merkezi olmayan ve güvensiz özelliklerinin onu daha da değerli kıldığını belirtiyor.

“Kripto sadece daha üretken ve etkili olmakla ilgili değil, aynı zamanda artık ‘güvenilir kurumlara’ da bağımlı değil. PPP (Maaş Çeki Koruma Programı) başvuru sahiplerine büyük bankalarına ne kadar güvendiklerini sorun. Sağlık sigortanıza güveniyor musunuz? Kripto güvenilmezdir ve birçok işlemi halletmenin daha iyi bir yoludur. Yani birisi kripto varlıklarının neden değerli olduğunu anlamadığını söylediğinde sadece bu nedenleri göstermen yeterli.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.