Ünlü Madencilik Şirketinin Hisseleri, Nasdaq’ta İşlem Görecek

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Madencilik Şirketinin Hisseleri, Nasdaq’ta İşlem Görecek

Hut 8 Mining Corporation (TSX HUT), Amerika’nın en eski ve en gelişmiş kripto para madenciliği şirketlerinden bir tanesi. Hali hazırda Toronto Menkul Değerler Borsası’nda süreç gören şirketin payları artık de Nasdaq’ta yer almaya hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bahisle ilgili resmi açıklama Hut 8 grubundan geldi. Twitter üzerinden gerçekleştirilen açıklamada, payların Nasdaq’ta listelenmek üzere onay aldığı söz edildi.

Hut 8 payları Nasdaq Küresel Select Market’te satışa sunulacak. Hususa ait detayların kısa mühlet içerisinde açıklanması bekleniyor.

Şirketin açıklamasına nazaran, paylar “HUT” koduyla listelenecek. Paylar Toronto Menkul Değerler Borsası’nda da tıpkı isimle listeleniyor.

Ayrıyeten şirketin payları “over-the-counter” ile OTCQX aracılığıyla alınıp satılabilir.

MicroStrategy CEO’sundan Tebrik

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Twitter üzerinden şirketi tebrik etti. Saylor ilerleyen yıllarda çok daha fazla madencilik şirketinin ABD borsalarında listeleneceğini düşünüyor.

“Bitcoin geliştirmenin bir sonraki etabı, birçok Bitcoin madencisinin ABD’de halka açılmasını sağlayacak ve bitcoin’e ek bir güvenlik, bütünlük ve dayanıklılık katmanı sağlayacaktır. @Hut8Mining’i tebrik ederiz.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.