Ünlü İsim “Yeni Başlıyoruz” Dedi ve Altın Tahminlerini Açıkladı!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü İsim “Yeni Başlıyoruz” Dedi ve Altın Tahminlerini Açıkladı!

Yükselen enflasyon tehdidi yatırımcıları altın piyasasına geri döndürürken, bir firma bunun hikayenin sadece bir parçası olduğunu söylüyor. Çünkü Wilshire Phoenix’in yönetici ortağı Wade Guenther, enflasyonun altın’ın güvenli liman cazibesine daha fazla piyasa oynaklığı katlaması beklendiğini söyledi.

Wade Guenther: Yatırımcılar altın piyasasına geri dönüyor ama bu hikayenin sadece bir parçası!

Wilshire Phoenix’in yönetici ortağı Wade Guenther, firmasının altın yatırım talebine olan ilginin yenilenmesini ilk elden gördüğünü söyledi. Şirket, Şubat ayında uyarlanabilir bir altın destekli borsa yatırım fonu başlattı: Wilshire wShares Enhanced Gold Trust (NYSE: WGLD). Wade Guenther, “Hacmin, yeni bir fonun zirvelerine işaret ettiğine inanıyoruz. WGLD’nin oluşturduğu ivme bizi gerçekten heyecanlandırıyor.” dedi.

Ünlü İsim “Yeni Başlıyoruz” Dedi ve Altın Tahminlerini Açıkladı!

Fon, uyarlanabilir algoritmaları nedeniyle, altın ve nakit arasındaki tahsisini piyasa oynaklığına göre ayarlar. Wade Guenther, ETF’nin lansmanından bu yana yaklaşık %84’lük bir altın tahsisinden %100’lük bir tahsise geçtiğini söyledi. Wade Guenther, altın piyasası oynaklığı düşük kaldığı ve fiyatlar yükseldiği sürece, fonun tamamen değerli metale yatırılmış olarak kalacağını da sözlerine ekledi. Wade Guenther, ETF’nin aylık olarak yeniden dengelendiğini söyledi. Wade Guenther, “Altın tüm doğru nedenlerden dolayı hep güncel konu oldu. Bu güçlü altın fiyatlarını destekleyen katalizörleri anlıyoruz.” dedi.

Wade Guenther: Dalgalanma devam ettiği sürece, insanlar güvenli bir liman olarak altın’a dönecek

Wade Guenther, yükselen enflasyon baskılarının altın fiyatlarını desteklemeye devam edeceğini, ancak bunun hikayenin sadece başlangıcı olduğunu söyledi. Wade Guenther, yatırımcıların ve piyasa analistlerinin, enflasyonun hisse senedi piyasası değerlemelerini nasıl etkileyeceğini hala net bir şekilde anlamadıklarını da sözlerine ekledi.

Ünlü İsim “Yeni Başlıyoruz” Dedi ve Altın Tahminlerini Açıkladı!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, uzmanlara göre artan girdi maliyetleri ve artan ücret baskıları, yılın geri kalanında birçok şirketin bütçesini etkileyecek. Wade Guenther, yatırımcıların bu yaz ikinci çeyrek gelir sezonunda enflasyonun değerlemeleri nasıl etkilediğine dair daha net bir resim elde edeceklerini sözlerine ekledi. Wade Guenther konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Herkesin toparlanmanın büyüklüğüne ilişkin beklentileri biraz değişmeye başlıyor ve enflasyon bunun büyük bir parçası. Yılın başından bu yana, hisse senedi piyasalarındaki oynaklık, fiyatların rekor seviyelere çıkması nedeniyle oldukça düşük oldu. Ancak, oynaklığın artık pazara geri döndüğünü görüyoruz. Mevcut seviyelerde dalgalanma devam ettiği sürece, insanlar güvenli bir liman olarak altın’a dönecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.