Ünlü İktisatçılar Altın Fiyatlarını Yorumladı: Zamanı Geldi!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü İktisatçılar Altın Fiyatlarını Yorumladı: Zamanı Geldi!

Altın fiyatları, yazım sırasında düşüş trendinde işlem görüyor ve 1.776 doların üzerinde oturuyor. DBS Bank’taki iktisatçıların görüşüne göre, tahvil getirilerindeki düzeltme, altın fiyatı görünümü için olumlu. Ayrıca analistlere göre, değerli metalin yeniden gözden geçirilme zamanı geldi.

DBS Bank’taki iktisatçılar: Altın fiyatlarını yeniden gözden geçirme zamanı geldi

DBS Bank’taki iktisatçılar değerli metal piyasalarını yorumladı. DBS Bank’taki iktisatçıların görüşüne göre, tahvil getirilerinin yeniden geri çekilmesi altın için pozitif ve yeniden piyasayı incelemenin zamanı geldi. Analistler, piyasanın pazar liderliğini yeniden kazanmaya hazır olmasını üç faktöre bağlıyor. DBS Bank’taki iktisatçılar konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

COVID-19 vakalarının yeniden canlanması ve aşının yavaş yayılması: Gelişmekte olan ülkelerde aşılama yavaş kalırken COVID-19 vakaları artıyor. İşletmeler için normale dönüşte bir gecikme, küresel büyümeye ağırlık verecektir.  Zirve makro ivme: 64.7’de, ABD ISM İmalat Endeksi zirvede görünüyor ve endekste bir düzelme, tarihsel olarak S&P 500 Endeksindeki rallide bir ılımlılıkla çakıştı. UST getirilerinin geri çekilmesi: ABD Hazinesi (UST) tahvil getirileri, güçlü makro verilere rağmen yeniden izleniyor. Bu, bu yılki ekonomik büyüme varsayımlarında artan ihtiyatı gösteriyor. Teknolojinin göreceli düşük performansı köşeyi dönüyor ve olumlu ivmenin devam etmesini bekliyoruz. Teknoloji alanının sanal ve sınırsız doğası, daha az yüz yüze insan etkileşimi gerektirir. COVID-19 durumundaki bir kötüleşme, bu nedenle Teknoloji üzerinde daha az olumsuz etkiye sahip olacak ve sektörün döngüsel liderliği yeniden kazanmasını bekliyoruz. Tahvil getirilerindeki düzeltme, altın fiyatı görünümü için olumlu ve değerli metalin yeniden gözden geçirilme zamanı geldi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.