Ünlü Ekonomistten Bitcoin ve Altcoin Tahminleri: 200x! Peki Ne Zaman?

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Ekonomistten Bitcoin ve Altcoin Tahminleri: 200x! Peki Ne Zaman?

Eski Goldman Sachs yöneticisi ve şu anki Real Vision CEO’su Raoul Pal, Bitcoin (BTC)’in kısa vadeli ve uzun vadeli beklentilerini değerlendiriyor. Ayrıca ünlü ekonomist, kripto para piyasasına yönelik boğa tahminlerini de paylaşıyor.

Raoul Pal: Lazer gözlerin iyi bir fikir olmadığını söyledim! Her yeni parayla portföye ekleme yaptım

Yeni analizinde Raoul Pal, Bitcoin meraklılarının Twitter’daki profil fotoğraflarına lazer gözlerini yerleştirme eğiliminin, geriye dönüp bakıldığında, muhtemelen aşırı güvenin bir işareti ve kripto piyasalarında yerel bir zirve olduğunu gösterdiğini söylüyor. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Lazer Gözlerin iyi bir fikir olmadığını söyledim… Geçici zirveydi. Kibir asla faturaları ödemez.

Ünlü Ekonomistten Bitcoin ve Altcoin Tahminleri: 200x! Peki Ne Zaman?

Kripto piyasalarındaki büyük düzeltmenin ardından usta isim, portföyüne yeni eklemeler için bulabildiği her son parayı harcadığını söylüyor. Korkunç fiyat hareketine rağmen Raoul Pal, henüz boğanın zirvesini gördüğümüze inanmıyor. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Hımmm… Şimdi portföye eklemek için koltuk minderlerinde nakit arıyorum. Dışarısı berbat hissettiriyor, ancak bu 65 (dalgalanma) + varlık sınıfının doğasıdır. Not: Bence en iyisi değil. Sadece büyük bir düzeltmeyi arıyoruz…

Raoul Pal, Bitcoin fiyatını 2013 ve 2017 boğa döngüleriyle karşılaştırıyor

Raoul Pal, boğa piyasasının yükselmeden önce bir ara verme olasılığını göstermek için, 2013 ve 2017 boğa döngüsünün tamamının fiyat hareketini alıyor ve bazı çarpıcı benzerlikler bulmak için bu döngününki ile karşılaştırıyor. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bunlar sizin için yararlı olabilir… BTC fiyatını şimdi 2013 ile kıyasla.

Ünlü Ekonomistten Bitcoin ve Altcoin Tahminleri: 200x! Peki Ne Zaman?Kaynak: Raoul Pal/Global Macro Investor/Twitter

Ayrıca Raoul Pal, Bitcoin’in potansiyel olarak hala yükselebileceğini göstermek için 2017 boğa piyasasının fiyat hareketine de bakıyor. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BTC, 2017’ye karşı…

Ünlü Ekonomistten Bitcoin ve Altcoin Tahminleri: 200x! Peki Ne Zaman?Kaynak: Raoul Pal/Global Macro Investor/Twitter

Raoul Pal: Kripto para piyasaları 200x yapabilir!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Raoul Pal, daha önce geleneksel piyasalara kıyasla kripto para alanının nispeten küçük olduğunu belirtti. Raoul Pal’a göre, gelişmekte olan varlık sınıfı, geleneksel finans piyasalarına benzer bir pazar payı elde etmek için 200 kat artırabilir. Raoul Pal konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kripto piyasası 2 trilyon dolar. Buradan 100x. Ama bence tüm bu varlıkları zamanla yiyor, bu yüzden belki 200x. Hayır, düz bir çizgi olmayacak, ancak bu finansal piyasalardaki en büyük değişiklik. Para, ekonomi ve ekonomilerin tüm tarih boyunca, şimdiye kadarki en hızlı, en kısa zamanda nasıl yönetildiği sistemi… Ve insanlar bu konuda kabile olacak. İnsanlar bu dünyayı anlamlandırmak için kendi anlatılarını yakalayacaklar, ama bu dünya durdurulamaz ve geliyor. Devasa patlama-çöküş döngülerine sahip olacak. Para kaybettiğiniz dönemler olacak ve zamanla siz bir tanrı gibi hissedeceksiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.