Ünlü CEO’dan Bitcoin Balinaları İle İlgili Çarpıcı Açıklama

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü CEO’dan Bitcoin Balinaları İle İlgili Çarpıcı Açıklama

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’dan Bitcoin balinaları ile ilgili ilginç açıklamalar geldi. Ünlü CEO’ya göre BTC 50.000 ila 60.000 dolar arasında konsolide olurken Bitcoin balinalarından şaşırtan hamleler gelmiş durumda.

Bitcoin Balinaları ve OTC Piyasaları

Yeni bir Twitter paylaşımında ünlü CEO, muhtemelen tezgah üstü piyasalarda (OTC) gerçekleşen büyük Bitcoin transferlerine tanık olduğunu söylüyor.

Ki Young Ju’nun açıklamaları şu şekilde yer alıyor:

“Balinalar BTC biriktirmeye devam ediyor. Devasa boyutta Bitcoin’ler transfer edildi. Ancak bu işlemler borsalardan gerçekleşmedi. Muhtemelen OTC piyasalarından yapılan işlemler var. NVT Golden Cross hala çok düşük bir sinyale karşılık geliyor. Bu durum işlem hacminin piyasa değeri ile karşılaştırıldığında büyük olduğu anlamına geliyor.”

  

Ünlü CEO’dan Bitcoin Balinaları İle İlgili Çarpıcı Açıklama

CryptoQuant’a göre, NVT (Ağdan Değere İşlemler) Golden Cross, yerel bir üst veya alt seviyenin oluşumunu gösteren bir sinyaldir. -1,6’nın altındaki bir değer, Bitcoin’in güçlü bir hamle için hazır olabileceğini gösterir. Nisan sonunda, NVT Golden Cross metriği -2.95 değerindeydi.

“NVT Golden Cross göstergesi bir yılın en düşük seviyesine ulaştı. BTC, NVT değerleme modeli açısından yukarı yönlü potansiyele sahip.”

Ünlü CEO’dan Bitcoin Balinaları İle İlgili Çarpıcı Açıklama

Yukarıdaki söylediklerine ek olarak Ki, balinaların BTC’yi türev borsalara aktardığını vurguluyor. Ki’ye göre bu gelişme kısa vadede Bitcoin’in yükselişine bahse girebileceklerini gösteriyor.

“Önemli miktarda BTC, diğer borsalardan türev borsalarına taşındı. Bu gelişme balinaların BTC’lerini teminat olarak kullanarak long odaklı bir pozisyon açabileceği anlamına geliyor. Bu hareketlerin hemen hepsi dip seviyelerde gerçekleşti.”

Ünlü CEO’dan Bitcoin Balinaları İle İlgili Çarpıcı Açıklama

Ki’ye göre devasa balina birikimini gösteren bir başka sinyal de kurumsal yatırımcıların Bitcoin satın aldığının bir işareti olduğunu söylediği Coinbase primi. Ki, Coinbase priminin yükseldiğine vurgu yapıyor:

“Tesla gibi kurumlar, BTC almak veya satmak için Coinbase Prime komisyonculuğunu kullanıyor. BTC fiyatını etkileyebilecek toplu emirler olacaktır. Coinbase primi son 7 haftadır negatif / nötr oldu. Ancak son zamanlarda pozitife döndü ve bir hafta önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum uzun vadeli yükseliş anlamına geliyor.”

Blockchain’deki yükseliş sinyalleri, Bitcoin’in yaklaşık elli günün en düşük seviyesi olan 47.159,49 dolardan toparlanırken geliyor. CoinMarketCap’e göre, yazı yazılırken Bitcoin geçen hafta %14’ün üzerinde artışla 57.499 dolardan işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.