Ünlü CEO: Matematik Basit! Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü CEO: Matematik Basit! Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor

Bir altın piyasası CEO’suna göre, fiyatların 200 günlük hareketli ortalamaları yaklaşık 1.850 doların üzerinde olduğu için, altın piyasasında sırada ne olduğunu merak eden yatırımcılar için matematik oldukça basit. Sprott Inc.’in CEO’su Peter Grosskopf altın tahminlerini paylaştı ve altın fiyatları için 2.000 dolarlık seviyelere işaret etti.

Peter Grosskopf: Bu ortamda, altın sağlam bir zemine oturuyor!

Sprott Inc.’in CEO’su Peter Grosskopf, Kitco News’e verdiği bir röportajda, artan hükümet borcunun ve Federal Rezerv’in genişleyen bilançosunun enflasyon baskısını yükseltmeye devam edeceğini ve ABD dolarının satın alma gücünü yok edeceğini ve bunun da altın fiyatlarını yükselteceğini söyledi. Peter Grosskopf konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Küresel ekonomi ve finansal piyasalar için bu denklem, bir tür finansal baskı ve daha yüksek enflasyon olmadan çözülemez. Ve bu ortamda, altın fiyatları sağlam bir zemine oturuyor. Matematik gittikçe daha netleşmeye devam ediyor. Birkaç vergi artışı, hükümetin büyüyen borç sorununu çözmeyecek.

ABD Merkez Bankası, bu yıl daha yüksek enflasyon tahmin etmeye devam ediyor ve bu uzun vadede nihayetinde geçici olacak. Ancak Peter Grosskopf enflasyonun merkez bankasının beklediğinden daha kalıcı olmasını beklediğini söyledi.

Ünlü CEO: Matematik Basit! Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor

Peter Grosskopf: Altın piyasasında sırada ne olduğunu merak edenler için matematik oldukça basit

Peter Grosskopf, yatırımcıların artan enflasyon tehdidini görmek için işgücü piyasasında neler olup bittiğine bakmaları gerektiğini de sözlerine ekledi. İşgücü piyasasında önemli bir durgunluk olmasına rağmen, Nisan ayında ücretler keskin bir şekilde yükseldi. Peter Grosskopf, işçilerin hükümet teşvik harcamalarıyla desteklenmeye devam ettikleri için geri dönmek için acele etmediklerini açıkladı.

Peter Grosskopf, insanları işgücüne geri döndürmenin çok daha yüksek fiyatlar gerektireceğini de sözlerine ekledi. Peter Grosskopf, kereste, bakır, kalay ve alüminyum fiyatlarındaki benzeri görülmemiş hareketle artan emtia fiyatlarının nihayetinde tüketicilere sızacağını ve ürünleri daha pahalı hale getireceğini sözlerine ekledi. Peter Grosskopf “Enflasyonun %2,5’te kontrol altında kalacağı düşüncesi tamamen gülünç” dedi.

Peter Grosskopf: Altın fiyatları benim için hala çok heyecan verici…

Enflasyon yükseliyor olsa da Peter Grosskopf, Federal Rezerv’in kenarda oturmaya ve aşırı gevşek para politikasını sürdürmeye zorlanacağını, çünkü kırılgan ekonominin beklenen sıkılaşma ile birlikte gelebilecek oynaklığı karşılayamayacağını söyledi. Tahvil getirilerine bakan Peter Grosskopf merkez bankasının, devreye girmeye zorlanmadan önce getirilerin %1.90’a yükselmesine izin verebileceğini söyledi. Peter Grosskopf konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

FED şah mat halinde ve bu yüzden altın fiyatları benim için hala çok heyecan verici. Faiz oranlarını düşük tutmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklar, çünkü daha yüksek oranları karşılayamıyorlar. Yeni tarihsel olarak düşük negatif getiriler görmemiz sadece bir zaman meselesi.

Ünlü CEO: Matematik Basit! Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor

Peter Grosskopf: Altın fiyatları 2.000 dolara doğru gidiyor

Altın fiyatlarının ne kadar yükseleceğine gelince Peter Grosskopf, yatırım firmasının fiyatların bu yıl ONS başına 2.000 dolara doğru gittiğini öngördüğünü söyledi. Ancak Peter Grosskopf, fiyat hedefinin değerli metalin uzun vadeli yörüngesinden daha az önemli olduğunu da sözlerine ekledi. Peter Grosskopf “Altın’ın yetkisinin önemi yadsınamaz. Rakamlar gittikçe daha zorlayıcı hale geliyor” dedi.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, yatırımcılar bir kez daha altın potansiyelini görürken Peter Grosskopf bunun sadece bir başlangıç ​​olduğunu söyledi. Peter Grosskopf, altın piyasasının bir sonraki evriminin, tüketicilerin düşen satın alma güçlerini korumak için kullanacakları küresel bir para birimi olarak faydası olacağını ekledi. Peter Grosskopf konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İnsanlar paralarını altın’a koyuyorlar ve elinde tutuyorlar ama bu değişecek. Blockchain’de dijital altın ve altın hakkında daha fazla konuşma duyacaksınız ve bu önümüzdeki beş yıl içinde piyasayı değiştirecek. Altın’ı çok verimli kullanabiliyorum.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.