Ünlü CEO: Bitcoin’de Selloff’a Rağmen 500 Bin Dolar Masada!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü CEO: Bitcoin’de Selloff’a Rağmen 500 Bin Dolar Masada!

Cathie Wood, büyük düzeltmenin aslında Bitcoin (BTC)’in ETF onay sürecini hızlandırabileceğine inanıyor. Bloomberg’den Carol Massar ile yakın tarihli bir röportajda Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin’in devam eden satışlara rağmen önceki hedefine sadık kalarak hala 500.000 Dolar’a ulaşacağını tahmin etti.

Bitcoin inancı

Ünlü fon yöneticisinin, Bitcoin söz konusu olduğunda Ark’ın inancının “yüksek” olduğunu iddia ediyor ve “bunun gibi içgüdüsel süreçlerden geçiyoruz ama Bitcoin’e olan inancımız hala yüksek” açıklamasını yapıyor. Wood, son düzeltmenin Bitcoin borsa yatırım fonunun ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanma şansını artırdığını, çünkü böyle bir ürünün fiyatlar tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olduğunda yeşil ışık yakma olasılığının daha düşük olduğunu söylüyor. Bugün erken saatlerde, Bitcoin’in yaklaşık 30.000 dolara kadar düştüğünü de hatırdan çıkarmamak gerek.

Elon Musk etkisi

65 yaşındaki yatırımcı, Elon Musk fiyaskosuna ağırlık vererek, Musk’ın BlackRock gibi hissedarlar tarafından Bitcoin’deki rotayı tersine çevirmesi için baskı gördüğünü öne sürdü. Bitcoin’de bir pozisyon aldıktan sonra Musk’a BlackRock gibi kurumsal hissedarlar tarafından baskı yapıldığına inanıyorum. Larry Fink’in iklim değişikliği üzerine ağırlığı var. Musk’ın bunu beklediğini sanmıyorum. Ama bence bu alana geri dönecek. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Ark Invest, hem Tesla hissesine hem de Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) hisselerine yoğun bir şekilde yatırım yapıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.