Ünlü Bitcoin Borsasından Dogecoin Yatırımcılarına Müjdeli Haber

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Bitcoin Borsasından Dogecoin Yatırımcılarına Müjdeli Haber

Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından kurulan kripto para borsası Gemini, Dogecoin (DOGE)’e tamamen odaklanmış görünüyor. Pazar gününden itibaren Gemini uygulaması, müşterilerin Dogecoin varlıklarını Gemini Earn hizmeti aracılığıyla faiz getiren hesaplara taşımalarına izin verecek. Şirket, bir müşterinin Dogecoin bakiyesi ile yıllık yüzde 2.25 getiri oranı kazanabileceğini söylüyor.

Gemini, Dogecoin (DOGE) sahiplerine faiz getirisi fırsatı sunuyor

Faiz, günlük olarak kazanılır ve günlük olarak birleştirilir. Müşteriler, kriptolarını istedikleri zaman kullanabilir. Ayrıca Gemini Earn’e transfer etmek veya kullanmak için minimum bakiye veya işlem ücreti istenmiyor. Gemini’ın tasarruf programına Dogecoin’i ekleme hamlesi, sekiz yıllık kriptoyu yakın bir zamanda listelemelerinin ardından geliyor.  Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz hafta içi Gemini, DOGE’u listelemişti.

Ünlü Bitcoin Borsasından Dogecoin Yatırımcılarına Müjdeli Haber

CNBC’de yer alan bilgilere göre Gemini COO’su Noah Perlman, “Gemini olarak bizler, kripto para birimiyle ilgili en heyecan verici şeylerden birinin… bireyi güçlendirmesi olduğuna inanıyoruz. DOGE’un da bunun olağanüstü bir örneği olduğuna inanıyoruz,” dedi.  Bir şakaya dayalı olarak yaratılan kripto para birimi, son altı ayda yüzde 25.000’den fazla artış göstererek tüm dünyanın dikkatini çekti. Perlman, şu ifadeleri kullandı:

Bir insan DOGE’un para olduğunu mu düşünüyor? O zaman öyledir. Bireylerin coin’i edinmesine, depolamasına ve güvenli, emniyetli bir şekilde harcamasına yardımcı olmak için buradayız.

Ünlü Bitcoin Borsasından Dogecoin Yatırımcılarına Müjdeli Haber

Gemini’ın son atılımları

Gemini Earn Şubat ayında piyasaya sürüldüğünden bu yana, müşteriler artık hizmet aracılığıyla sağlanan kredilerden 2 milyar dolardan fazla faiz kazanıyor. ABD ve Singapur’daki müşteriler; Bitcoin, Ethereum, Injective, Polygon ve SushiSwap dahil olmak üzere 32 kripto para birimi ile yüzde 7.4’e kadar APY (yıllık getiri) kazanabiliyor. Şirket, yakında dolara sabitli Gemini doları için faiz getirmeyi planlıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.