Ünlü Analistten Volatilite Açıklaması Geldi

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Analistten Volatilite Açıklaması Geldi

Analist Justin Bennett, kripto yatırımcılarının önümüzdeki haftalarda çok daha fazla oynaklıkla karşı karşıya kalmasını bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bennett, Bitcoin’de (BTC) yaşanan düşünün arkasında, kripto paradaki pozisyonlarını sağlamlaştırmak isteyen varlıklı aktörlerin olduğunu savunuyor.

“Bugünkü ralliyi görmek hoş lakin Bitcoin‘i 65.000 dolar düzeyinden 30.000 dolar düzeyine kimin indirdiğini unutmayın. Kurumların artık biriktirmeleri gerekiyor. Bu bir günde olmayacak.

Pekala nasıl daha düşükten satın alırlar? Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde daha fazla volatilite olabilir.”

Analist ayrıyeten Tesla CEO’su Elon Musk’ın, Bitcoin düşüşüne sebep olmadığını belirtti. Bennett’e nazaran kurumsal yatırımcıların paniği sebebiyle bu durum yaşandı.

“Panik satış, panik olmadan gerçekleşmez. Pekala paniğe kim neden oldu? Kurumlar… Görünüşe nazaran kimilerinin Elon’dan bahsettiğimi düşünüyor lakin o Bitcoin’i düşürmedi. Kurumlar düşürdü.”

Kripto para analisti, kurumsal yatırımcıların satın alma fırsatı için 28.000 ila 30.000 dolar ortasını beklediğini söylüyor.

“Şu anda bir toplama aşamasındaysak, kurumların 30.000 doları hatta tahminen de 28.000 dolar civarındaki hudutları test edeceklerini söyleyebiliriz.”

Bennett ayrıyeten, Bitcoin fiyatında süratli ve daima bir üst hakikat hareketin (V-şekilli iyileşme) gerçekleşebileceğini, fakat bunun sadece kurumsal birikimden sonra gerçekleşebileceğini söylüyor.

“V formunda bir güzelleşme elde etmemizin tek yolu, kurumların buna müsaade vermesidir.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.