Ünlü Analistler: Altın, 2021 Yılını Bu Seviyelerle Kapatacak!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Analistler: Altın, 2021 Yılını Bu Seviyelerle Kapatacak!

ABD ekonomisindeki artan ivmeyle, Federal Rezerv’in para politikasını beklenenden daha erken sıkılaştıracağı yönündeki spekülasyonlar artırmaya devam ediyor. Ancak bir kıymetli maden firması, merkez bankasının düşük faiz ortamında sıkışıp kaldığını söylüyor. Degussa analistleri, piyasaları yorumlayarak altın fiyatının yılı sonlandıracağı seviyeleri paylaşıyor.

Degussa analistleri: Küresel para sisteminin yakın zamanda “normale” dönmesini beklemeyin!

Degussa analistleri, Çarşamba günü yayınladıkları bir raporda, yatırımcıların küresel para sisteminin yakın zamanda “normale” dönmesini beklememeleri gerektiğini söyledi. Degussa analistleri, hükümetlerin ve tüketicilerin düşük faiz oranlarına bağımlı olduğunu vurguladılar. Degussa analistleri konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Parasal enflasyon, en az kötünün politikası olarak görülüyordu ve hala öyle görülüyor. Mali açıdan zor durumdaki hükümetlerin ve bankaların ayakta kalmasına yardımcı oluyor ve ayrıca ekonomik faaliyetteki zorunlu durmanın feci etkilerini örtmeyi mümkün kılıyor. Parasal enflasyon bir kez başladı mı, onu durdurmak giderek zorlaşıyor. Hükümetler, son derece düşük borçlanma maliyetleriyle borca ​​girme yeteneğinden hoşlanıyor.

Ünlü Analistler: Altın, 2021 Yılını Bu Seviyelerle Kapatacak!

Degussa analistleri: Ekonomik durum, merkez bankalarını gevşek para politikalarını sürdürmeye zorlayacak

Uluslararası Finans Enstitüsü’nden veri aktaran Avrupalı ​​değerli metal firması, küresel ülke borcunun 2021’in ilk çeyreğinde 289 trilyon dolara ulaştığını söyledi. Analistler, “Bu, küresel gayri safi yurtiçi hasılanın %360’ı” dedi. Analistler, ekonomik durumun merkez bankalarını gevşek para politikalarını sürdürmeye zorlayacağını vurguluyor. Degussa analistleri konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Gökyüzünde yükselen küresel borç seviyesi, merkez bankalarının para politikasının özgürlük derecesini ciddi şekilde sınırladı. Enflasyon politikasının seyrinde, faydalar (devlet ve banka temerrütlerini önlemek, yanıltıcı bir patlamayı sürdürmek) önce gelir ve bir enflasyon politikasının maliyetleri daha sonra ortaya çıkar.

Ünlü Analistler: Altın, 2021 Yılını Bu Seviyelerle Kapatacak!

Degussa analistleri: Altın fiyatları yılı ONS başına 2.448 dolar civarında kapatacak

Degussa analistleri, azalan satın alma gücü nedeniyle enflasyon baskıları arttıkça tüketicilerin “maliyeti” daha keskin hissetmeye başlayabileceğini söyledi. Analistler, daha yüksek enflasyonun kaçınılmaz olduğunu söylediler. Analistler, “Mevcut gelişmeler göz önüne alındığında, yükselen enflasyonun özellikle para sahipleri için oldukça ciddi bir sorun haline gelmesi çok muhtemel” dedi.

Degussa analistleri, altın fiyatlarının enflasyondan korunmak isteyen yatırımcıları çekmeye ve mevcut ortamda satın alma güçlerini korumaya devam etmesini bekliyor. Avrupalı ​​firma, altın fiyatlarının yılı ONS başına 2.448 dolar civarında kapatacağını tahmin ediyor. Analistler, “Dünya çapındaki ekonomik ve finansal gelişmeleri çevreleyen artan belirsizlikler göz önüne alındığında, en azından bir miktar fiziksel altın tutmak çok mantıklı” dedi. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Derin Düzeltme Riski!” İşte 5 Analistten Altın Fiyatları Tahminleri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.