Ünlü Analist: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde 17.000 Dolarda Olabilir!

Kriptocat Haber Editörü
Ünlü Analist: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde 17.000 Dolarda Olabilir!

Neredeyse bütün gün 40.000 doların üzerinde kalan Bitcoin fiyatları, 41.000 dolar civarında üst dirence doğru olası bir yükseliş eğilimi gösterdi. Bununla birlikte, tüm senaryo tersine döndü ve ayılar, fiyatı mevcut seviyelere çekmek için harekete geçti.

Bitcoin ve 17.000 seviyesi

Önceki işlemdeki fiyat, daha da ilerlemek için 200 günlük MA’nın üzerine çıkmanın eşiğindeydi. Bununla birlikte, son düşüşle birlikte, fiyatın 20.000 $’ın altına düşmesine neden olabilecek ciddi bir gerileme yaşayabilir. Bu nedenle, yükseliş momentumunu sağlam tutmak için ana odak, düşüş eğilimini kırmak ve 38.000 doların üzerine çıkmak olacaktır. Popüler bir analistin belirttiği fiyatın dışında, TheMoon önümüzdeki günlerde BTC’nin 17.000 $’ı ziyaret edebileceğini vurguluyor.

‘Yeşil BTC’ tartışması fiyatı etkiliyor mu?

Bitcoin, on yıldır kripto alanında yer alıyor ve madencilik süreci de bilinen bir gerçektir. Yine de Bitcoin’in çevre dostu olmadığı tartışması, son zamanlarda Elon Musk’un BTC ödemelerinin geri çekildiğini duyurmasıyla su yüzüne çıktı. O zamandan beri, fiyat yatay bir trende girdi ve ardından 30000 $ seviyelerine gerileyen büyük bir fiyat düşüşü izledi. Hiç şüphe yok ki fiyat birkaç kez yükseldi ve 40.000 doları aştı, ancak her seferinde ret yedi. Düşüş o kadar kapsamlı ki, fiyat her reddediş sırasında 35.000 $’lık bölgeden geri dönüyor.  Bununla birlikte, birçok yenilenebilir enerji kaynağı madencilik sürecinde kullanmak üzere işleme konuluyor ancak bu durum biraz zaman alabilir. Endişe duyulan konu, tartışmanın fiyatın 35.000 ila 40.000 $ seviyelerinde kalmasına neden olup olmadığıdır. Bununla birlikte, bitcoin fiyat rallisinin yakında belirlenen hedefe doğru devam etmesi bekleniyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.