Uniswap.com, Bilinmeyen Kişilerce SushiSwap’in Sitesine Yönlendiriliyor

Kriptocat Haber Editörü
Uniswap.com, Bilinmeyen Kişilerce SushiSwap’in Sitesine Yönlendiriliyor

Uniswap.com alan isminin ardındaki biri, trafiği merkeziyetsiz SushiSwap borsasının sitesine yönlendiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2017 yılına kadar Uniswap.com, mal alışverişi için çevrim içi bir pazar yeriydi. Bu tarihten itibaren, sitenin çevrim dışı olduğu ve hizmetin kullanılamadığını gösteren bir bildiri yayımlandı. Arşivlenmiş sayfalara nazaran ise, bu yılın Mayıs ayı başlarına kadar çevrim dışı olarak kaldı.

Görünüşe nazaran biri, alan ismini satın almış ve siteyi merkeziyetsiz borsa alanında Uniswap’in rakibi olan SushiSwap’in alım satım sayfasına yönlendirmiş.

Uniswap.com, Uniswap’in gerçek alım satım sayfasıyla irtibatlı değildir. Uniswap Lab’ın ticari marka yönergelerine nazaran, UNISWAP®, UNI ™ ve UNISWAP LABS ™, Uniswap borsasının gerisindeki ticari markaları temsil ediyor.

Uniswap.com alan isminin gerisinde kimin olduğu ise bu evrede belirsizliğini koruyor. Anonim bir Sushiswap iştirakçisi olan 0xMaki, Salı günü Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada Sushiswap grubunun Uniswap.com’u yahut “.fi ve .org alan isimleri dışında rastgele bir alan adı” satın almadığını söyledi.

Bu durum ise birinci sefer gerçekleşmiyor. Pancakeswap ismini taşıyan Pancake.com, Mart ayından bu yana trafiği otomatik olarak SushiSwap’a yönlendiriyor. 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.