Twitter CEO’sunun Başında Bulunduğu Şirket Bitcoin Stratejisini Açıkladı

Kriptocat Haber Editörü
Twitter CEO’sunun Başında Bulunduğu Şirket Bitcoin Stratejisini Açıkladı

Jack Dorsey liderliğindeki dijital ödeme şirketi, daha önceki raporlara rağmen Bitcoin (BTC)’nin yatırım stratejisinin bir parçası olmaya devam edeceğini söylüyor. Bir şirket sözcüsü yaptığı açıklamada kripto dostu dijital ödeme şirketi Square’in Bitcoin ile ilgili yatırım stratejisini değiştirmeyi planlamadığını doğruladı. Açıklama, Financial News gazetesinin Square CFO’su Amrita Ahuja ile yaptığı röportajdan alıntılanan ve bugün erken saatlerde yayınlanan bir raporla çelişiyor.

Bitcoin stratejisi

Ahuja, Londra merkezli yayına, “Şu anda daha fazla satın alma yapmak için herhangi bir planımız yok. Bu noktada, bütçe açısından nerede olduğumuzu yeniden değerlendirmeye yönelik bir plan bulunmuyor. Square için BTC konusunda öğreneceğimiz hala bir çok fırsat bulunuyor” açıklamasını yaptı. Ancak Square sözcüsü, şirketin BTC planlarının değişmediğini ve varlığı sürekli olarak bir yatırım fırsatı olarak değerlendirmeye devam edeceklerini açıkladı. Şirket, şu anda 41 milyon dolar değerinde BTC daha alarak toplam 220 milyon dolarlık Bitcoin varlığına ulaştı. Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilen Square, geçtiğimiz sonbaharda ilk Bitcoin satın alımını açıkladığında bir kurumsal benimseme dalgasının başlamasına yardımcı oldu. Dorsey, kripto para biriminin vokal bir savunucusuydu ve Twitter’a “merkezsiyetsiz” yetenekler eklemeyi planladığını söyledi.

Twitter CEO’sunun Başında Bulunduğu Şirket Bitcoin Stratejisini Açıkladı

Ahuja, Square’in BTC varlıklarının elindeki nakit parasının yaklaşık %5’ini oluşturduğunu söyledi. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Square’in Bitcoin için farklı yaklaşımları da söz konusu. Şirket kısa süre önce Bitcoin’in yenilenebilir enerjiyi teşvik ettiğini öne süren bir rapor yayınladı. Bu konu alanda yaygın olarak tartışılan bir konu olmaya devam ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.