Twitter CEO’sundan Önemli Bitcoin Hamlesi Geldi!

Kriptocat Haber Editörü
Twitter CEO’sundan Önemli Bitcoin Hamlesi Geldi!

Bitcoin harcama uygulaması Square’in kurucusu Jack Dorsey, şirketin Bitcoin donanım cüzdanı üretme olasılıklarını değerlendirmeyi düşündüğünü açıkladı. Büyük bir Bitcoin savunucusu olan ve şirketinin planlarının bir Bitcoin donanım cüzdanı üretimi üzerinde sonuçlanması halinde, bunun tamamen açık kaynaklı yazılım ve topluluk katılımı yoluyla gerçekleştirileceğini ortaya koyan Dorsey, ayrıca yeni üretim sürecini yönlendirecek yol gösterici ilkelerden bazılarını ortaya koydu ve konuyla ilgili olarak şu yorumlarda bulundu:

Bitcoin herkes içindir. Küresel piyasaya gözetimsiz bir çözüm getiren kapsayıcı bir ürün geliştirmek bizim için son derece önemlidir. Bizi bu noktaya getiren herkese sonsuz saygılar.

Square’in Bitcoin donanım cüzdanı nakit uygulama entegrasyonu olacak mı?

Dorsey, tweet paylaşımında, güvenliğin en önemli öncelik olduğuna vurgu yaparak yaklaşan projenin farklı yönlerinden söz etti. Ayrıca, bireyin kendini korumasının şu anda olduğu kadar karmaşık olmak zorunda olmadığını ve firmanın destekli bireysel saklama ile kapsayıcı bir çözüm arayacağını vurguladı. İnsanların çoğu internete ve diğer hizmetlere mobil cihazlardan eriştiğinden, mobil uyumlu hizmet ihtiyacını vurgulayan Dorsey, çok popüler olan nakit uygulamasının kolay erişilebilirlik için yaklaşmakta olan donanım cüzdan hizmetine entegre edileceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca, 2. katman çözümünün Square’in BTC donanım cüzdanında da önemli bir rol oynayabileceğini de özellikle vurguladı.

Twitter CEO’sundan Önemli Bitcoin Hamlesi Geldi!

Square, geçtiğimiz yıl boyunca Bitcoin satın almak ve harcamak için traderların giderek artan bir tercihi haline geldi. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere BTC odaklı uygulama, Microstrategy ile birlikte Bitcoin’in önemli kurumsal alıcıları arasında da yer aldı. Planın eğer bir BTC donanım cüzdanı için kesinleşmesi halinde Jack Dorsey liderliğindeki şirket, donanım cüzdanı piyasasını potansiyel olarak önemli ölçüde etkileyebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.