Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’i Eleştiren Senatör Elizabeth Warren’a Tepki Gösterdi

Kriptocat Haber Editörü
Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin’i Eleştiren Senatör Elizabeth Warren’a Tepki Gösterdi

Donald Trump ve Elizabeth Warren’ın ortak bir noktası var: Bitcoin (BTC) yanlıları artık her ikisinden de nefret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, merkez bankası dijital para ünitelerine odaklanan 9 Haziran tarihli senato toplantısı sırasında Bitcoin’i (BTC) eleştiren senatör Elizabeth Warren’ı takibi bıraktı.

Massachusetts senatörü açılış konuşmasında, en büyük kripto para ünitesini “berbat bir yatırım” ve “yasadışı faaliyet cenneti” olarak nitelendirdi. Warren ayrıyeten, bunun gezegen için bir “felaket” olduğunu tez ederek “çevresel olarak savurgan” Bitcoin madenciliğine bir kısıtlama davetinde bulundu. Warren’ın son yorumlarının tam bilakis, Teksas senatörü Ted Cruz ise sabah da haberini verdiğimiz üzere Bitcoin’in “çok fazla potansiyele sahip” olduğunu söyledi.

Dorsey Reaksiyon Gösterdi

Uzun müddettir Bitcoin savunucusu olan Twitter CEO’su Jack Dorsey de, senatör Warren’ın bu tabirlerine reaksiyon gösterdi. Dorsey Warren’ı Twitter’da. takip etmeyi bıraktı.

Bu ortada Dorsey daha evvel şirketlerinin en büyük kripto para ünitesi üzerinde çalışmaya istekli olacağını söylemişti:

“Hayatımda üzerinde çalışmak için daha değerli bir şey olduğunu sanmıyorum.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.