Türk Ekonomist Demirtaş’tan Kripto Para Uyarısı: 2018 Çöküşü Yine Olacak!

Kriptocat Haber Editörü
Türk Ekonomist Demirtaş’tan Kripto Para Uyarısı: 2018 Çöküşü Yine Olacak!

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, yine kripto para piyasalarına yönelik uyarıları ile gündemde yer alıyor. Ünlü ekonomist piyasada 2018’dekine benzer bir çöküş olacağı konusunda kripto yatırımcılarını uyardı. Özgür Demirtaş’a göre, kripto piyasalarında 2018 yılına benzer çöküş yine olacak ve her yatırımda olduğu gibi son vagona binenlerin canı çok yanacak.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş: Kripto para piyasalarında 2018 yılına benzer çöküş yine olacak!

Türk Bitcoin ve altcoin piyasası Thodex ve ardından Vebitcoin skandalları ile sarsıldı. Bu olaylar uzmanların kripto paralar konusunda yatırımcıları uyarmasına neden oldu. Bugünde bir uyarı sosyal medya hesabı aracılığıyla kripto paralara yönelik dönem dönem paylaşımda bulunan Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan geldi. Özgür Demirtaş’a göre, kripto piyasalarında 2018 yılına benzer çöküş yine olacak. Bu nedenle ekonomist, her yatırımda olduğu gibi son vagona binenlerin canının çok yanacağını öne sürüyor. Prof. Dr. Özgür Demirtaş konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kripto piyasalarında 2018 yılına benzer çöküş yine olacak ve her yatırımda olduğu gibi son vagona binenlerin canı çok yanacak. Kısa vadeli girer çıkarım diyenler üzülecek. Bu olacak ama ne zaman olacağını halving bazlı ısı haritalarının söylediği dışında pek bilmiyoruz. Yüzde 70-80-90 çöküşleri midesi kaldıramayacakların, midelerinin kaldıramayacağı miktarlarla asla girmemeleri lazım. 2016-2017 yılından yatırımcı olup zaten 10-20 kat kazanmış bir yatırımcı ile bugün yatırım yapan nasıl aynı toleransa sahip olabilir? Olamaz. Kendinizi koruyun.

Türk Ekonomist Demirtaş’tan Kripto Para Uyarısı: 2018 Çöküşü Yine Olacak!

Ünlü Türk ekonomist: Arabamı evimi satıp coinlere gireceğim diyenler var! Batarsınız

Özgür Demirtaş açıklamalarının devamında kripto paralara yatırım yaparken sadece kendi araştırmalarınıza güvenmeniz gerektiğini vurguluyor. Ayrıca ünlü ekonomist, piyasadaki kripto paraların yüzde 90’ının batacağını da ekliyor. Prof. Dr. Özgür Demirtaş konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kimseden tavsiye almayın, hiçbir Telegram grubu vs. yerlerinde duyduklarınıza inanmayın. Hoca-Peder-Haham dese inanmayın. En sevdiğiniz politikacı dese inanmayın. En sevdiğiniz futbolcu dese inanmayın… Kendi araştırmanızı yapın sadece kendinizin öğrendiğine inanın. Arabamı evimi satıp Coinlere gireceğim diyenler var. Batarsınız. Asla yapmayın. Tüm para bir alana yatırılmaz. Sepet yapılır. Her zaman dediğimi unutmayın Bu piyasanın yüzde 90’nı batacak. Kaybetmeye göze alamayacağınız para yatırılmaz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.