Türk Bitcoin Borsası, Bu Altcoin’i Listeliyor

Kriptocat Haber Editörü
Türk Bitcoin Borsası, Bu Altcoin’i Listeliyor

Türk Bitcoin ve altcoin borsalarından olan Paribu, bugün sabah saatlerinde yaptığı bir duyuruda popüler altcoin projelerinden biri olan Zilliqa’yı (ZIL) listeleyeceğini duyurdu.

Paribu’dan yeni altcoin listelemesi

Bugün sabah 10:00’da resmi Twitter hesabından bir gönderi paylaşan Paribu, borsada ZIL yatırma işlemlerinin başladığını tweetledi. 13:00 civarında ise ZIL, alım satım işlemlerine açıldı. Piyasa değerine göre 67. sırada yer alan Zilliqa, yazım sırasında 0.14 dolardan işlem görüyor. ZIL’in son 24 saat içerisinde yüzde 9.7’lik bir yükseliş sergilediği gözlemleniyor. Ayrıca, kripto para biriminin son bir yılda yatırımcılara yüzde 673’lük bir getiri sağladığını belirtmekte fayda var. Popüler kripto para birimi projelerinden olan ZIL, 2021’e 0.08 dolar seviyelerinde el değiştirerek girmişti.

Türk Bitcoin Borsası, Bu Altcoin’i Listeliyor

Ayrıca altcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini 28 gün önce, 0.25 dolara ulaştığında görmüştü. O zamandan beri yüzde 44.4’lük bir düşüş sergiledi. Ancak, Mayıs’ın son haftalarında genel kripto para piyasasındaki düşüş dalgası göz önüne alındığında, bu değer kaybı normal sayılabilir. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Bitcoin ve genel kripto para piyasası, Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğine “çevre dostu olmaması” nedeniyle çeşitli eleştirilerde bulunması ve Çin’den gelen bazı haberlerle ani bir düşüş yaşamıştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.