TRON Kurucusundan Bitcoin ve Doge Tahminleri: Bu Aylarda Bir Düzeltme Daha!

Kriptocat Haber Editörü
TRON Kurucusundan Bitcoin ve Doge Tahminleri: Bu Aylarda Bir Düzeltme Daha!

Tron’un (TRX) kurucusu Justin Sun, kripto para piyasasında boğa trendinin hâlâ sağlam olduğuna ve yeni bir rallinin çok yakın olduğuna inandığını söyledi. Sun, Bloomberg’e verdiği bir röportajda bundan sonraki iki ay içinde, bir ralliden önce Haziran ayında bir “fiyat ayarlaması” olabileceğini düşündüğünü açıkladı. Ayrıca, Dogecoin (DOGE) hakkındaki düşüncelerini de açıkladı.

Justin Sun kripto piyasasını yorumladı

Tron kurucusu Justin Sun, kripto piyasalarındaki son düşüşün ardından çeşitli açıklamalarda bulundu. Düşüşün sadece gözlemlenen rallilerden sonra gerekli olan bir düzeltme olduğunu savunan Justin Sun, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Haziran’da sadece bir fiyat ayarlaması olacağına inanıyorum. Temmuz ve Ağustos aylarında boğa piyasaları göreceğiz. Boğa piyasasının hâlâ mevcut olduğuna ve kripto para birimindeki gelişmeleri görmeye devam edeceğimize inanıyorum. Kripto piyasasının ayarlanması olayına inanıyorum. Bence bazı düzeltmelerin doğru zamanda geldiğini görmemiz gerekiyor.

TRON Kurucusundan Bitcoin ve Doge Tahminleri: Bu Aylarda Bir Düzeltme Daha!

Tron kurucusu, Çin’deki olaylara da değindi

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Çin, Bitcoin madencilerine karşı önlem alınacağı haberleri gelmişti. Sun da buna ilişkin yorumda bulunarak, Çin’in kripto para birimleri üzerindeki baskısının, endüstrinin merkezi olmayan doğası nedeniyle başarılı olmayacağını sözlerine ekledi. Tron kurucusu, alanın sunduğu ekonomik fırsatların Çin’in kripto karşıtı gündemini karmaşıklaştıracağını da belirtti:

Çin’in kripto hakkındaki son haberlerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ancak piyasayı kontrol edebilecek tek bir kişi ya da faktör olmadığını vurgulamak istiyorum. Bugün bile Çin’in kriptoya daha katı düzenlemeler koymaya çalıştığına inanıyorum. Ancak yine de çoğu ülkede olduğu gibi Çin’de de kripto büyüyecek. Bu yüzden Çin’in bir gecede kriptoya müdahale edebileceğini düşünmüyorum.

TRON Kurucusundan Bitcoin ve Doge Tahminleri: Bu Aylarda Bir Düzeltme Daha!

Sun: Dogecoin (DOGE)’e inanıyorum

Sun, Dogecoin (DOGE)’i video oyunu perakendecisi GameStop’ın (GME) hissesine benzetiyor. GameStop’ın hisseleri, büyük yatırımcılara meydan okuya bireysel yatırımcıların meydan okumasıyla ralli yapmıştı. Sun da “Dogecoin’e inanıyorum. Sanırım, GME ile aynı hissiyata sahip. Yani, insanların kriptosu. Profestonel Wall Street yatırım bankalarının analizini duymak istemiyorlar. Sadece kendi kararlarıyla ticaret yapmak istiyorlar,” dedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.