Tron CEO’su Justin Sun: Elon Musk’a Minnettarım

Kriptocat Haber Editörü
Tron CEO’su Justin Sun: Elon Musk’a Minnettarım

Tron’un kurucusu, Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto para piyasasına girmesini olumlu görüyor ve yaşanan tartışmalar da ünlü birisi olmanın kesimi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dijital içeriğin eşler ortası paylaşımını kolaylaştırmak için tasarlanmış düşük fiyatlı bir ağ olan Tron’un kurucusu, kripto para alanındaki ünlülerin ilgisinin bedelini anlıyor. Sun, CoinDesk’in kripto sanayisi, global finans uzmanlarını ve influencer’ları bir ortaya getiren yıllık konferansı Consensus 2021’de konuştu. Sun, şunları söyledi:

“Her ünlü kripto paraya girdiğinde tartışmalı hale gelecektir. Bu kaçınılmazdır. Burada düşündüğüm tek fark, kriptoyu kitlesel olarak benimsemek için bu cins bir etkiyi yahut tartışmayı nasıl kullandığımızdır. Bugün, Elon Musk’ın pek çok insanı kripto para ünitelerine yönlendirmesi, tüm medyanın ve büyük şirketlerin dikkatini kriptoya çekmesi nedeniyle minnettarım.”

Sun tartışmaya yabancı değil, Musk da o denli. Tesla CEO’su geçtiğimiz günlerde, Tesla’nın kripto para ünitesinin karbon ayak izi nedeniyle Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi bırakacağını duyurması olay yarattı. Birçoğu Bitcoin ve piyasadaki düşüşü ise buna bağladı.

Minnettarlığına karşın Sun, Tron blok zincirinin Musk’ın eski şirketi PayPal’dan daha fazla süreç hacmi barındırmasıyla övündü.

“Günlük süreç hacmimiz yaklaşık 10 milyar dolar civarında. PayPal [için] bile bu sayı yaklaşık 2 milyar dolar. Yani 5 katı fazla süreç yapıyoruz.”

Odak noktası Tron üzerinde kalsa da Sun, kripto alanında artan yoğunluğun kıymetini kabul etti:

“Sektördeki rekabetin harikalığı doğurduğuna inanıyorum. Bu yüzden birbirimizle rekabet edebilmek için farklı blok zincirlerine muhtaçlığımız var. Fikir üretmeliyiz ve temelde bölüm için hakikat yolu bulmalıyız.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.