Tom Lee: Düzeltmeye Rağmen Bitcoin’de Bu Seviyeleri Bekliyorum!

Kriptocat Haber Editörü
Tom Lee: Düzeltmeye Rağmen Bitcoin’de Bu Seviyeleri Bekliyorum!

Tom Lee, düşüş eğiliminin fikirlerini değiştirmesine pek izin vermeyecek gibi duruyor. CNBC’nin Pazartesi günü gerçekleştirdiği bir röportajda Fundstrat’ın araştırma bölümü başkanı ve ortağı Tom Lee, geçtiğimiz günlerde yaşanan büyük düşüşe rağmen Bitcoin (BTC) fiyatının 2021’in sonunda 100.000 dolara ulaşma yolunda ilerlediğini söyledi.

Tom Lee, 100.000 dolarlık Bitcoin tahmininden vazgeçmedi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğindeki olumsuz çevresel etkileri sebep gösterip Tesla’nın BTC ödemelerini artık kabul etmeyeceğini duyurması, Bitcoin ve altcoin’lere büyük bir darbe vurmuştu. Bunun yanı sıra birçok BTC madencisinin bulunduğu Çin’den BTC madenciliğine yönelik çeşitli kısıtlamalar getirileceğine dair sinyaller geldi. Bu iki büyük olayın neticesinde BTC ve diğer büyük altcoin’ler ciddi derecede düşüş yaşadı. Ancak, haftanın başından bu yana toparlanıyor gibi görünüyorlar.

Bu fiyat hareketlerine rağmen Tom Lee, Bitcoin’in bu yılın sonunda 100.000 dolarlık hedefine ulaşacağına inandığını söyledi. Tom Lee, “Bitcoin şu anda ‘ceza bölgesinde’ olmasına rağmen yine de yılı 100.000 doların üzerinde bitirebileceğini düşünüyorum,” ifadelerini kullandı.

Kripto piyasasında ciddi bir düşüş yaşanmıştı

En büyük kripto para birimi, 19 Mayıs’ta 30.000 dolara düştü ve yaklaşık yüzde 54’lük bir düzeltme yaşadı. Bitcoin’in bir önceki boğa döngüsünde hiçbir zaman yüzde 50’yi aşan bir düzeltme yapmadığı göz önüne alındığında, çoğu kişi mevcut koşunun artması için olasılık olup olmadığını sorguluyor.

Tom Lee: Düzeltmeye Rağmen Bitcoin’de Bu Seviyeleri Bekliyorum!

Ancak Lee, “asla para kaybetmemek” adına, 24 aydan daha uzun bir süre Bitcoin tutmamak gerektiğini söylüyor. Analistin işaret ettiği gibi Bitcoin “aşırı volatil” olsa da, sahiplerinin de bu türbülansın ödüllerini alabileceğini iddia ediyor. Lee, geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamada yıl sonu hedefini 125.000 dolara yükselttiğini açıklamıştı. Bu sırada BTC, yıllık kazançlarının çoğunu kaybederek 2021’de yüzde 30’luk bir artış sergilemiş oldu. Yazım sırasında BTC, 37.900 dolardan işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.