Tom Lee, Bitcoin İçin Bu Seviyelere İşaret Etti

Kriptocat Haber Editörü
Tom Lee, Bitcoin İçin Bu Seviyelere İşaret Etti

Piyasa katılımcılarının Elon Musk ve Tesla olaylarının ardından korku yaşamalarına rağmen, Fundstrat’tan Tom Lee, Bitcoin (BTC) konusunda yükselişe yönelik fikirlerini belirtmeye devam ediyor. hatta ünlü isim, BTC hedefini 100.000 dolardan 125.000 dolara çıkardığını söyledi.

Tom Lee’den 125.000 dolarlık Bitcoin hedefi

Tom Lee, Tesla’nın Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmesine izin vermese de BTC’nin yükselmete devam edeceğinden emin. Business Insider’a verdiği bir demeçte, “Bunun insanları Bitcoin konusunda olumsuz etkileyeceğini sanmıyorum, ancak insanların kripto paralar tarafından yaratılan sorunlara odaklanmasını sağlayacak. Bunu, BTC endüstrisinin yenilenebilir enerjilere odaklanması veya proof-of-work sağlamak için daha verimli yollara odaklanması için bir eylem çağrısı olarak görmek muhtemelen daha iyidir,” ifadelerini kullandı.

Tesla’nın bu hamlesinin ardından BTC’nin yanı sıra kripto para birimlerine bağlı Coinbase, MicroStrategy hisseleri ve ETH ve XRP gibi altcoin’ler de düşüş yaşamıştı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Musk’ın Tesla’nın elindeki BTC’leri satabileceğinin sinyalini vermesinin ardından daha derin çöküşler yaşandı. Ancak Musk, Tesla’nın böyle bir satış gerçekleştirmediğini söyledi ve böylece piyasa az da olsa toparlandı.

Tom Lee, Bitcoin İçin Bu Seviyelere İşaret Etti

Tüm bunlara rağmen Lee, kripto piyasasının Musk’ın hareketlerini unutacağına inanıyor ve 2021 için 100.000 dolarlık tahminini 125.000 dolara yükseltti. Ayrıca Lee, artık daha fazla şirketin “yeşil” kripto para birimlerini benimseyebileceğine inanıyor. Yazım sırasında Bitcoin (BTC) 44.826 dolar civarından işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %7.9, son 7 günde ise %23.1 oranında düşüş yaşadı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.