Tiger King’in yıldızı kripto para çıkarıyor

Kriptocat Haber Editörü
Tiger King’in yıldızı kripto para çıkarıyor

Dogecoin, bu hafta tüm vakitlerin doruğuna ulaşırken Tiger King belgeselinin yıldızı Carole Baskin kedi severlere özel yeni kripto para CAT’in duyurusunu yaptı.

Baskin’in kurduğu hayvan muhafaza derneği Big Cat Rescue (Büyük Kedi Kurtarma) dünya çapındaki milyonlarca destekçisine ulaşmak için Rally.IO’da 10 dolar civarında listenen CAT’i çıkardı.

Twitter’dan yaptığı açıklamada kripto paranın çıkarılışını duyuran Baskin, “Kedi nanesinde yuvarlanan yırtıcı bir kedi üzere mırlıyorum zira CAT’i yeni çıkardık ve 117 kripto para ortasında çabucak 35’nci sıraya yükseldik” dedi.

Tiger King'in yıldızı kripto para çıkarıyor

Big Cat Rescue’dan yapılan açıklamada ise CAT’in bir yatırım ya da para ünitesi olmadığını yalnızca destekçiler için bir hayran tokeni olduğu belirtildi.

Çıkarılan kripto para ile Baskin’in büyük kedi kurtarma merkezinde tıp, ikramlık eserler ya da Carole Baskin’in kendisiyle bir konuşma satın alınabilecek.

Baskin kripto para tercih etmesinin nedeni olarak çok fazla ABD doları basılması ve bunu destekleyecek hiçbir şey dağıtılmaması olduğunu söyledi.

Dogecoin’in durdurulamaz yükselişi

Latife emeliyle yaratılan Dogecoin, Elon Musk’ın paylaşımları sonrasında büyük bir yükseliş kaydederek sene başından bu yana 74 katına çıktı. Seneye 0,0090 cent civarında başlayan kripto para, şu an 0,6732 cent civarında bulunuyor.

Dogecoin, Elon Musk’ın 28 Nisan’daki ‘Dogefather’ ve 8 Mayıs’a işaret eden tweetinden sonra tekrar bir yükseliş ivmesi yakalamıştı. 8 Mayıs’ta ABD’deki Saturday Night Life gösterisine katılacak Musk’ın Dogecoin ile ilgili ne açıklayacağı merak ediliyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.