Thodex Soruşturmasında Detaylar Ortaya Çıkıyor: Özer Bu İşte Yalnız Değil

Kriptocat Haber Editörü
Thodex Soruşturmasında Detaylar Ortaya Çıkıyor: Özer Bu İşte Yalnız Değil

Kripto para borsası Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer’in, insanları dolandırdığı argümanıyla başlatılan soruşturmanın yeni ayrıntıları ortaya çıkıyor. DHA’nın haberine nazaran tabiri alınan şüpheliler, CEO Özer’in bu işte yalnız olmadığını lisana getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Thodex CEO’sunun 400 bin kişiyi dolandırdığı savıyla başlatılan soruşturmadan yeni bilgiler geliyor. Savlara nazaran sözleri alınan şüpheliler, 5 firari şirket yöneticisini birlikte hareket etmekle suçladı.

Soruşturma kapsamında Özer’in Thodex’e dağıtılan promosyonlarla kullanıcı çektiği tespiti yapıldı. CEO Özer’in, bu ölçekte bir kripto para borsasını yönetme kabiliyetine ve özelliklerine sahip olmadığı halde, kullanıcıların paralarını sermaye olarak kullanarak şirketi ayakta tutmaya çalıştığı değerlendirildi. 

Öte yandan DHA’dan gelen bilgilere nazaran gözaltında bulunan şirket çalışanları, CEO Özer’in bu işte yalnız olmadığını, kaçak durumda olan 5 kuşkulu şirket yöneticisiyle ortak hareket ettiğini söylediler.

Bununla birlikte soruşturmada eksper incelemelerinin sürdüğü lisana getirildi. Dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, toplam dolandırıcılık meblağının  108 milyon dolarlık bir portföy olduğuna işaret etti. Soylu bu fiyatın muhasebecisinden bilgi işlemcisine kadar gözaltına alınan bireylerin sorguları ve muhasebe bilgileriyle ortaya çıkarıldığını tabir etti. Tekrar de dolandırıcılığın tam boyutlarının eksper incelemesinin tamamlanmasının akabinde ortaya çıkacağı kaydedildi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.