Thodex Olayındaki Rakamın 150 Milyon Dolar Olduğu İfade Ediliyor

Kriptocat Haber Editörü
Thodex Olayındaki Rakamın 150 Milyon Dolar Olduğu İfade Ediliyor

Thodex olayında yaklaşık sayı olarak 150 milyon dolara ulaşıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yerli kripto para borsası Thodex’de çalınan sayının yaklaşık 150 milyon dolar olduğu bildirildi. Ana akım medyada kelam konusu sayının 2 milyar dolar olduğu haberlerinin akabinde, DataPool kurucucusu Tufan Poyraz ve Muhabbet kurucusu Aytunç Yıldızlı gerçek sayıya ulaşmak üzere bir çalışma başlatmıştı.

Çalışma sonuçları, dün akşam Poyraz tarafından yayımlandı. Buna nazaran Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer’in karıştığı olayda kelam konusu sayının 150 milyon dolar olduğu tabir edildi. Bitcoin’leri tam olarak saptayamadıklarını belirten Poyraz, 2020 Ağustos ayından bu yana hackerların izlerini kaybettirmek için kullandıkları saklılık yazılımı ile Bitcoin’leri borsadan çıkardıklarını belirtiyor. Bununla birlikte, ağdaki hareketlerden yola çıkarak bir sayıya ulaştıklarını kaydeden Poyraz bu sayının yaklaşık 50.000 dolara karşılık gelen 1.000 BTC olduğunu söz etti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.