Thodex Dolandırıcılığında Önemli Gelişme: Ağabey Yakalandı!

Kriptocat Haber Editörü
Thodex Dolandırıcılığında Önemli Gelişme: Ağabey Yakalandı!

Thodex dolandırıcılığı ile ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Türk Bitcoin ve kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ağabeyi Güven Özer, İstanbul’da düzenlenen operasyonla yakalandı. Önceki gün 78 şüphelinin yakalanması için başlatılan operasyonda yakalananların sayısı 66’ya yükselmiş oldu.

Thodex ortaklarından Güven Özer İstanbul’da yakalandı!

Cumhuriyet tarihinin en büyük dolandırıcılık vakasını temsil eden olayda yeni gelişmeler yaşanıyor. Daha önce bildirdiğimiz üzere, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Türkiye’nin yerli Bitcoin borsalarından Thodex’e yönelik soruşturma başlatıldı, illegal faaliyetleri gerekçe gösterilerek firmanın CEO’su Faruk Fatih Özer’in de aralarında olduğu 78 kişinin yakalanması için İstanbul merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Bu operasyon kapsamında 65 şüpheli yakalandı, şirketin kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı İnterpol aracılığıyla kırmızı bülten çıkarıldı.

Aranan şüpheliler arasında olan Thodex CEO’nun ağabeyi Güven Özer’in, dün gece İstanbul’un Pendik’te saklandığı evde Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi. Şirketin ortakları arasında yer aldığı öğrenilen Güven Özer, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Bununla birlikte aranan 78 şüpheliden 66 kişi yakalanmış oldu. Polis, halen firari durumda olan şirketin kurucusu Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 12 şüphelinin yakalanması için operasyonlarına devam ediyor.

Thodex Dolandırıcılığında Önemli Gelişme: Ağabey Yakalandı!

“Kripto Tosuncuk” skandalından sonra patlak veren VeBitcoin olayı

Thodex borsasının ardından Vebitcoin borsası da faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Thodex sakandalından sonra patlak veren VeBitcoin olayında da borsanın CEO’su ve bazı şirket çalışanları gözaltına alındı. Ayrıca Thodex’in bakıma alındığını açıkladığı 20 Nisan’da gece yarısında Vebitcoin’in de bakıma alındığı ve bu süreçten bu yana kapalı olduğu ortaya çıktı. Olaylara yönelik yeni gelişmeler olduğunda sizi bilgilendiriyor olacağız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.