Tether’ın (USDT) Piyasa Değeri 50 Milyar Doları Aştı, Tron’daki Arzı Ethereum’u Geçti

Kriptocat Haber Editörü
Tether’ın (USDT) Piyasa Değeri 50 Milyar Doları Aştı, Tron’daki Arzı Ethereum’u Geçti

Tether’ın (USDT) piyasa bedeli 50 milyar doları aştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir The Block haberine nazaran, başkan stablecoin Tether’ın piyasa bedeli 50 milyar doları geride bıraktı. Bir başka deyişle, dolanımda 50 milyardan fazla USDT bulunuyor.

Haberi değerli bir kilometre taşı olarak kıymetlendiren Tether CTO’su Paolo Ardoino bahis hakkında şu sözleri kaydetti:

“İnanılmaz derecede kıymetli bir kilometre taşı. Tether’in başarısı, bir Merkez Bankası Dijital Para Ünitesi (CBDC) ve geleceğin bir bankacılık sistemi için bir plandır.”

The Block bilgileri ayrıyeten, Tron blokzincirinde bulunan Tether’ın Ethereum’dakini geride bıraktığını ortaya koydu. Bu ölçü Ethereum’da 24.4 milyar dolarda yer alırken, Tron’da ise 26 milyar dolar civarında yer alıyor. Ardoino’ya nazaran bunun nedeni Tron’daki süreçlerin Ethereum’a kıyasla daha düşük süreç fiyatlarına sahip olması ve süratli onay müddetleri.

Tether’ın (USDT) Piyasa Değeri 50 Milyar Doları Aştı, Tron’daki Arzı Ethereum’u GeçtiKaynak: The Block

Tether, USDT’nin fiat havalelere kıyasla daha ucuz, kredi kartları ve klasik ödeme sistemlerine kıyasla ise daha süratli olduğunu belirtiyor. Şirkete nazaran, USDT alım satımın yanına ödeme, havale ve DeFi kullanımı üzere önde gelen kullanım alanları içeriyor.

Tether, %66 ile piyasaki en büyük stablecoin olmayı sürdürüyor. Onu ise %17 ile USD Coin (USDC) ve %9 ile Binance Coin (BUSD) takip ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.