Tether, Avalanche’ı Kullanmaya Başlıyor

Kriptocat Haber Editörü
Tether, Avalanche’ı Kullanmaya Başlıyor

Stablecoin ihraççısı Tether, USDT tokenini Avalanche ağında piyasaya sürerek onu üzerinde çalıştığı dokuzuncu blockchain ağı haline getirmeye hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, The Block’a verdiği demeçte, USDT’nin Avalanche ağındaki lansmanının Haziran ortasında beklendiğini söyledi. Stabilcoin piyasaya sürüldüğünde dokuz blok zinciri üzerinde çalışacaktı: Algorand, Avalanche, Bitcoin Cash‘in Basic Ledger Protokolü, Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Solana.

Ethereum’un yüksek gas fiyatları, USDT’yi Tron üzere öbür zincirlerde daha tanınan hale getirdi. The Block’un yakın vakitte bildirdiği üzere, USDT’nin Tron’daki arzı, Ethereum’u aştı. Yazının yazıldığı sırada durum hala bu türlü. The Block’un Veri Dashboard’una nazaran USDT’nin Tron’daki arzı 31 milyar dolar, Ethereum’da ise 27 milyar dolar civarında.

Ardoino, The Block’a Ethereum’un gas fiyatları ortalama olarak yüksek kalırsa, bu eğilimin devam edebileceğini söyledi. Ardoino, “Avalanche’ın popülaritesi artıyor” dedi.

Tether’in yakın gelecekte daha fazla blockchain destekleyip desteklemeyeceği sorulduğunda, Ardoino, şu an için plan dahilinde öbür blockchain olmadığını söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.