Tesla’nın Rakibi Daymak, Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) Madenciliği Yapan Elektrikli Araç Üretecek

Kriptocat Haber Editörü
Tesla’nın Rakibi Daymak, Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) Madenciliği Yapan Elektrikli Araç Üretecek

Kanadalı hafif elektrikli araç üreticisi Daymak, şimdi piyasaya sürülmemiş fütüristik arabası Spiritus’un, park halindeyken Bitcoin ve Dogecoin madenciliğini mümkün kılacağını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

20 yıllık geçmişse sahip olan şirket, Cardano (ADA) da dahil olmak üzere çeşitli kripto para ünitelerinde ön sipariş ödemelerini kabul edeceğini de açıkladı. Firma Mart ayında bir araba için 350 milyon doları aşan fon da topladı.

Daymak’ın patent bekleyen kripto para altyapısı, arabanın kullanıcı arayüzüne entegre edilecek.

Kripto madenciliği eklemek isteyen birinci elektrikli araba olmasının yanı sıra, güçlü özelliklere sahip Daymak Spiritus, dünyanın en süratli üç tekerlekli aracı olmayı da hedefliyor. Birinci teslimatlarının 2023 yılında başlaması bekleniyor.

Daymak’ın kurucusu Aldo Baiocchi, şirketinin kripto ile desteklenen bir gelecek öngördüğünü söylüyor:

“Otoyol geçiş fiyatlarınızın, park yerinizi ve otomobile servis siparişlerinizin direkt kripto ile anında ödeneceği bir gelecek öngörüyoruz. Çevrimiçi faturalar ve bankacılık süreçleri, kripto ile ödenen tıpkı yazılım platformu üzerinden yönetilebilir.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.