Teksas, Eyalet Tarafından Lisanslı Olan Bankaların Kripto Saklamasına İzin Veriyor

Kriptocat Haber Editörü
Teksas, Eyalet Tarafından Lisanslı Olan Bankaların Kripto Saklamasına İzin Veriyor

Teksas Bankacılık Departmanı, eyalet tarafından lisanslı olan bankaların kripto varlıkları saklamasına müsaade verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bankacılık departmanının bildirimi, bankaların kendileri tarafından yapılan standart risk temelli değerlendirmelerin kripto para ünitesi saklaması sağlamak için kâfi olduğuna dair kolay bir onaydır.

Departmandan yapılan açıklama şu formda:

“Bir bankanın sunmayı seçeceği sanal para saklama hizmetleri, bankanın uzmanlığına, risk değerlendirmesine ve iş modeline bağlı olacaktır. Örneğin, banka müşterinin kendi sanal para ünitesi üzerinde direkt denetimi elinde tutmasına ve sadece kopyalarını saklamasına müsaade vermeyi seçebilir. Alternatif olarak, banka müşterinin sanal para ünitesini direkt bankanın denetimine transfer etmesine neden olabilir ve daha sonra müşteri ismine banka tarafından tutulan yeni özel anahtarlar oluşturabilir.”

Düzenleyici, geçtiğimiz yıl buna emsal bir duyuru gerçekleştirmiş ve kriptoya yeşil ışık yakmıştı.

Teksas eyaleti kripto paralar hakkında olumlu adımlar atmaya devam ediyor. Vali Greg Abbott kısa bir mühlet evvel devletin blockchain ile olan münasebetini teşvik etmek için Twitter üzerinden bir paylaşım gerçekleştirdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.