“Teknik Kırılma” Analist: Altın Fiyatı Yakında Bu Seviyeleri Görebilir!

Kriptocat Haber Editörü
“Teknik Kırılma” Analist: Altın Fiyatı Yakında Bu Seviyeleri Görebilir!
  • Altın fiyatı, 3 ayın zirvesi olan 1.800 doların üzerindeki son ilerlemeyi sürdürüyor.
  • Popüler altın analisti Dhwani Mehta’ya göre, 4H grafiğindeki teknik kırılmadan sonra 1.840 dolarlık seviye göze çarpıyor.
  • Analiste göre, aşırı satın alınan RSI koşulları, önemli NFP verilerinin önünde boğaları uyarıyor.

Altın fiyatı, 11 ayın en yüksek seviyesini 1.822 dolarda oluşturuyor!

Altın fiyatı (XAU/USD) sağlam bir gösteri sergiledi ve %1’in üzerinde yükselerek üç ayın en yüksek seviyelerini 1.820 dolar ile gördü. ABD dolarındaki süregelen zayıflık ve güvercin FED beklentilerindeki Hazine getirileri sayesinde altın fiyatı nihayet 1.800 dolarlık psikolojik seviyeyi geçti. Artan enflasyon beklentilerine rağmen FED, işgücü piyasasında “önemli bir ilerlemeye” tanık olunana kadar, destekleyici politika duruşuna bağlı kalacak. 

Son Fedspeak ayrıca bahisleri azaltarak, doların pahasına hisse senetlerini ve altın’ı ayağa kaldırdı. Altın boğaları, daha yüksek enflasyon beklentileri enflasyondan korunma varlığı olan altın’ın temelini oluşturmaya devam ederken, ekonomik toparlanmanın güçlendiğini görmezden geldi. Altın fiyatı son yükselişi uzatıyor, boğalar nefes alırken 11 ayın en yüksek seviyesi 1.822 dolarda oluşuyor.

“Teknik Kırılma” Analist: Altın Fiyatı Yakında Bu Seviyeleri Görebilir!

Altın fiyatları için sırada hangi seviyeler var? Dhwani Mehta açıklıyor

ABD ekonomisinin, daha önce bildirilen 916K’ya kıyasla Nisan ayında 978K iş eklediği görülüyor. Popüler altın analisti Dhwani Mehta’ya göre, FED’in daralan görüşmelerini yeniden canlandırmak için büyük bir NFP patlamasına ihtiyaç var ki bu muhtemelen altın değerinde keskin bir düzeltmeyi tetikleyebilir. Bununla birlikte analiste göre, hayal kırıklığı oluşturan rakamlar, merkez bankasının güvercin yaklaşımını destekleyerek altın’ın daha da yükselmesini sağlayacak. Bu arada Dhwani Mehta’ya göre, daha geniş piyasa duyarlılığı ve doların fiyat hareketi yakından takip edilecek.

Altın’ın dört saatlik grafiği Dhwani Mehta’ya göre, fiyatın yuvarlanan dip oluşumundan yukarı yönlü kırılmayı uzattığını gösteriyor. Bir sonraki bariyer analiste göre, 1.840 dolarda ölçülen desen hedefinin test edilebileceği 1.830 dolarda yer alıyor. Ancak altın analisti Dhwani Mehta’ya göre, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) aşırı alım bölgesinde tutulmasıyla, Perşembe günkü 1.815 dolarlık kapanışa doğru bir geri adım atılamaz. Daha güneyde analiste göre, 1.800 dolarlık işaret dezavantajı koruyabilir. Desen boyun çizgisi direnci analiste göre, şimdi 1.798 dolarda destekleniyor. Bu analiste göre, altın ayıları için geçilmesi gereken bir seviye olacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.