TBY Holding, Türkiye’de Tokenizasyon Projelerinin İlk Örneğini Başlatacak

Kriptocat Haber Editörü
TBY Holding, Türkiye’de Tokenizasyon Projelerinin İlk Örneğini Başlatacak

TBY Holding İnovasyon Yöneticisi Erdal Can Alkoçlar, Türkiye’de çok yakın vakitte doğu bölgesindeki bir altın alanı ile tokenizasyon projelerinin birinci örneğini başlatacaklarını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

AA’da yer alan habere nazaran Alkoçlar, tokenizasyonunun ülke iktisadına emsalsiz bir katma bedel oluşturacağını söyleyerek şu tabirleri kullandı:

“Tokenizasyonunun ülke iktisadına emsalsiz bir katma bedel oluşturacağı aşikar. Çok yakın vakitte doğu bölgesindeki bir altın alanı ile bahsi geçen tokenizasyon projelerinin birinci örneğini başlatacağız.”

Alkoçlar, kripto paralarda yaşanan dalgalanmalar hakkında da konuştu. Alkoçlar, şu tabirleri kullandı:

“Dalgalanma faktörlerinin önüne geçmenin ve kripto varlıkların muteber birer yatırım aracı olarak kalmalarını sağlamanın yolu, pahası ya da ölçüsü sabitlenmiş Stablecoins tesisi olduğuna inanıyorum. Bilhassa ülkemizin büyük IV. küme maden potansiyeli, yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak bir hukuksal altyapı ile, Stablecoins projeleri çerçevesinde tokenizasyonun ülke iktisadına emsalsiz bir katma paha oluşturacağı aşikar.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.