TBY Holding, Türkiye’de Bir Tokenizasyon Projesi Başlatacak

Kriptocat Haber Editörü
TBY Holding, Türkiye’de Bir Tokenizasyon Projesi Başlatacak

Amsterdam merkezli bir Yatırım Holding şirketi olan TBY Holding, Türkiye’de bir ilke imza atacağı tokenizasyon projesine hazırlandığını duyurdu. AA’da yer alan bilgilere göre şirketin İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar, tokenizasyon projelerinin ilk örneğini başlatacaklarını söyledi.

TBY Holding, tokenizasyon projesi kuracak

Kripto para alanındaki en son fiyat hareketlerinden dolayı popülerleşen kripto paralar ve blockchain projelerinin, eski güvenilirliklerini yitirme eğilimi gösterdiğini aktardı. Alkoçlar, kripto paraların iki temel unsura dayalı olduğunu belirtti. Alkoçlara göre bunlardan ilki varlık değeri ve transferlerin anonimliği; ikincisi ise, coin’lerin hacim büyüklüğü ve oluşturdukları dalga oranı.

TBY Holding, Türkiye’de Bir Tokenizasyon Projesi Başlatacak

Yönetici, devletlerin son zamanlarda kripto para platformlarında “KYC dayatması sebebiyle kriptoların yatırım aracı olmaya yönelik en önemli ayrıcalığının baskılandığını” belirtti. Hacim ve dalgalanma faktörlerinin ise ilk unsurun eksikliğinde olumsuz bir niteliğe dönüşmekte olduğunu söyledi. Bu dalgalanma faktörünün önüne stablecoin’ler ile geçilebileceğini belirtti. Ayrıca, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Özellikle ülkemizin büyük IV. grup maden potansiyeli, yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak bir hukuki altyapı ile, stabil coin projeleri çerçevesinde tokenizasyonun ülke ekonomisine emsalsiz bir katma değer oluşturacağı aşikâr.

Alkoçlar, çok yakın zamanda doğu bölgesindeki bir altın sahası ile tokenizasyon projelerinin ilk örneğini başlatacaklarını duyurdu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.