Tarihte Bir İlk Yaşanıyor: Bu 3 Altcoin’e Kurumsal Yatırım Yağdı!

Kriptocat Haber Editörü
Tarihte Bir İlk Yaşanıyor: Bu 3 Altcoin’e Kurumsal Yatırım Yağdı!

Kripto para yönetim şirketi CoinShares, lider altcoin Ethereum’un ürünlerine girişlerin, şimdiye kadar ilk kez Bitcoin’e (BTC) girişleri büyük ölçüde geride bıraktığını söylüyor. Ayrıca CoinShares’e göre, Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) da aynı dönemde yüksek kurumsal fon girişleri gördü.

CoinShares: Lider altcoin Ethereum’a kurumsal yatırımlar Bitcoin’i ilk kez aştı!

Kripto para yönetim şirketi CoinShares’e göre, geçen hafta kripto fiyatları panoda düşmeden önce, Ethereum yatırım ürünleri önemli miktarda kurumsal yatırım girişi gördü. CoinShares’e göre, aynı dönemde Bitcoin ürünleri ise büyük çıkışlar yaşadı.

CoinShares haftalık raporunda, geçen hafta Bitcoin yatırım ürünlerinin 98 milyon dolarlık bir çıkış kaydettiğini ve bunların kayıtların en büyüğü olduğunu belirtti. Bu rakam, yönetim altındaki toplam varlıklarının yalnızca %0,2’sini temsil ederken, bu miktar Mayıs 2019’da ikinci en yüksek haftalık toplam 19 milyon dolar çıkışını aştı.

Tarihte Bir İlk Yaşanıyor: Bu 3 Altcoin’e Kurumsal Yatırım Yağdı!

CoinShares: Ethereum işlem hacimleri Bitcoin’e kıyasla 4,1 milyar doları buldu

Ethereum, Bitcoin’in aksine geçen hafta 27 milyon dolarlık giriş gördü. Geçen hafta kripto para yatırım ürünlerindeki Ethereum işlem hacimleri de Bitcoin‘in 3,1 milyar dolarına kıyasla 4,1 milyar doları buldu. Bu, ilk kez ETH’de BTC’de olduğundan daha yüksek yatırım ürünü alım satım hacimleri oldu.

CoinShares’e göre, altcoin yatırım ürünleri toplamda 48 milyon dolarlık giriş yaptı ve bu da “yatırımcıların Bitcoin dışına çıkarak altcoin yatırım ürünlerine doğru çeşitlendiğini” gösteriyor. Bitcoin’in akış toplamlarındaki dramatik değişime rağmen kripto para yöneticisi, böyle bir ölçümün en iyi kripto parayı çevreleyen genel duyarlılığı etkileme olasılığının düşük olduğunu savunuyor. CoinShares konuya yönelik şunları söylüyor:

Geçmiş veriler, bu türden çıkışların kripto paralar için duyarlılık değişiminde önemli noktaları işaretlemediğini gösteriyor.

Tarihte Bir İlk Yaşanıyor: Bu 3 Altcoin’e Kurumsal Yatırım Yağdı!

BuCoinShares: Cardano ve Polkadot da aynı dönemde yüksek kurumsal fon girişleri gördü

CoinShares’e göre, Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) da aynı dönemde yüksek kurumsal fon girişleri gördü ve sırasıyla 6 milyon ve 3,3 milyon dolar fon kaydetti. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, piyasada büyük bir düzeltme yaşanıyor ve BTC fiyatı 30.000 dolara kadar düştü. Yazım sırasında BTC ve diğer kripto paralar düşmeye devam ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.