Tarihsel Olarak Doğru Çıkan Bitcoin Metriği, Bakın Şimdi Ne Söylüyor!

Kriptocat Haber Editörü
Tarihsel Olarak Doğru Çıkan Bitcoin Metriği, Bakın Şimdi Ne Söylüyor!

Bitcoin (BTC) fiyatının neredeyse yüzde 50’lik bir değer kaybetmesi, yatırımcıları telaşa sürükledi. Düşüşün devam edeceğine yönelik tahminler de birçok trader’ın kafasını kurcalamaya devam ediyor. Ancak bir Bitcoin indikatörü olan Pi Cycle Top’ın yaratıcısı olan Philip Swift, bu yıl yüksek bir Bitcoin fiyatı görülebileceğini söyledi. Düşük seviyelerin bir “boğa flaması” oluşturmasıyla BTC piyasasında umut ışığının olduğundan bahsetti.

Tarihsel Olarak Doğru Çıkan Bitcoin Metriği, Bakın Şimdi Ne Söylüyor!

Bitcoin indikatörüne göre fiyat yükselmeye başlayacak

Pi Cycle Top, yalnızca üç günlük bir hata aralığıyla olası pazar zirvelerini belirlemek için iki hareketli ortalama kullanıyor: 111 günlük ve 350 günlük ortalamanın iki katı. Birçok insana göre bu metriğin doğruluğu kanıtlandı ve Swift’e göre mevcut koşullar, göz önüne alındığı belirtilen iki ortalamanın, yükseliş aşamasına dönüşü önerdiğini gösteriyor. Swift, Twitter’da “111 dma (günlük hareketli ortalama), 350 dma x2’nin altına hızla düşmeye devam ediyor,” dedi. Önemli indikatörün yaratıcısı, 111 günlük hareketli ortalamanın turuncu, 350 günlük hareketli ortalamanın ise yeşil ile gösterildiğini belirtti. Swift ayrıca şunları söyledi:

Bu [durum], fiyat tekrar yükselmeye başladığında önümüzdeki aylarda başka bir kesişim olacağını ve bu nedenle potansiyel yüksekleri oluşturacağını gösteriyor… Ki bunun olacağına inanıyorum.

BTC dip seviyeye yakın mı?

Geçtiğimiz hafta, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Decentrader’dan başarılı analist filbfilb, BTC fiyatındaki potansiyelleri ortaya koydu. Analist, BTC’deki son düşüşleri 20 haftalık hareketli ortalamayı ele alarak yorumladı. “Fiyat hareketi, tipik olarak Bitcoin’in boğa veya ayı piyasasında oluşunu belirleyen 20 Haftalık Hareketli Ortalama’dan (WMA) bir şekilde uzak ve bu nedenle Bitcoin için düşüş senaryosu olmaya devam ediyor,” ifadelerini kullandı. Ayrıca, lider kripto para biriminin 30 bin dolar seviyelerinde yeterli talep bulması durumunda bu hareketli ortalamanın direnç olarak hareket edeceğini vurguladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.