Tarihin En Büyük Bitcoin Balinalarından Biri Milyarları Harekete Geçirdi!

Kriptocat Haber Editörü
Tarihin En Büyük Bitcoin Balinalarından Biri Milyarları Harekete Geçirdi!

Tüm zamanların en büyük Bitcoin balinalarından biri, lider kripto para 56.900 dolar civarında seyrederken aniden on rakamlık devasa bir BTC çantasını cüzdanlarından çıkardı.

Tüm zamanların en büyük Bitcoin balinalarından biri harekete geçti!

Blockchain takipçisi Bitcoin Block Bot’a göre, bilinmeyen bir kuruluş, işlem sırasında sadece 19,67 dolarlık bir ücret karşılığında 2,2 milyar dolar değerinde 40.913 BTC’yi yeniden konumlandırdı. Balina, 900 Bitcoin’i 60 işlem geçmişi olan tek bir cüzdana taşıdı. Toplamda sadece iki işlem içeren ikinci bir cüzdan 40.013 BTC topladı.

BitInforCharts, transferin arkasındaki dev balinanın 27 Şubat’ta BTC cüzdanını oluşturduğunu ve piyasada var olan 16. en zengin adres olduğunu ortaya koyuyor. İlgili adreslerin, kripto alanına yatırım yapan veya bu alanda çalışan bir şirketle bilinen herhangi bir bağlantısı yoktur. Ayrıca Bitcoin, açık piyasada alınıp satılabileceği ve kripto borsalarının sahip olduğu bilinen herhangi bir adrese taşınmadı.

Tarihin En Büyük Bitcoin Balinalarından Biri Milyarları Harekete Geçirdi!

Glassnode: Son BTC düzeltmesi büyük ölçüde yeni yatırımcıları sarstı!

Balina hareketleri, on-chain analiz firması Glassnode’un, son Bitcoin düzeltmesinin büyük ölçüde yeni sahipleri sarsarken eski, daha güçlü ellerin “güçlü kalmaya devam ettiğini” söylemesinden günler sonra geliyor. Ünlü araştırma şirketi konuya yönelik şu açıklamayı yapıyor:

Bir aydan eski coin’lerin toplam işlem akışının çok küçük ve azalan bir oranını temsil ettiği görülüyor. Tersine, harcanan genç kripto para sayısında (<1 haftalık) haftanın sonuna doğru bir artış görüldü ve bu, düzeltme sırasında piyasaya yeni girenlerin sarsıldığını gösteriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.