Tarihi Türk Kripto Para Borsası Vurgununda Mafya Eli!

Kriptocat Haber Editörü
Tarihi Türk Kripto Para Borsası Vurgununda Mafya Eli!

Tarihi kripto para dolandırıcılığına imza atan Thodex’e yönelik önemli gelişmeler yaşanıyor. Yüzbinlerce insanı Bitcoin ve diğer kripto para yatırımları üzerinden dolandıran Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in, şimdi de mafyayla işbirliği yaptığı öne sürülüyor. İddialara göre, Faruk Fatih Özer yüzbinlerce yatırımcıdan topladığı 108 milyon dolarlık kripto parayı soğuk cüzdanda taşıdı ve nakde dönüştürmek için mafyayla işbirliği yaptı.

İddia: Thodex CEO’su kripto paraları nakde dönüştürmek için mafyayla işbirliği yaptı!

Yerli Bitcoin ve altcoin borsası Thodex’e yönelik skandal iddialara bir yenisi ekleniyor. Thodex kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer’in, 391 bin yatırımcıdan topladığı 108 milyon dolarlık kripto parayı soğuk cüzdanda taşıdığı, nakde dönüştürmek için ise mafya ile işbirliği ya da ortaklık yaptığı öne sürülüyor. Yetkililer konuyla ilgili araştırmaları derinleştiriyor. Sabah’ın haberine göre, Türkiye’de milyarlarca liralık vurguna imza atarak Arnavutluk’a kaçan Bitcoin ve altcoin borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, halen aranıyor.

Tarihi Türk Kripto Para Borsası Vurgununda Mafya Eli!

391 bin kişiyi dolandırdığı belirtilen Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’ta olduğunu değerlendiren polis, firari kripto dolandırıcısının izini sürüyor. Arnavutluk’ta başta başkent Tiran olmak üzere tüm şehirlerde Faruk Fatih Özer için yoğun arama var. Faruk Fatih Özer, artık Tiran’da olmasa da Arnavutluk’tan çıktığı düşünülmüyor. Sivil kaynaklara göre; kırmızı bültenle aranan Thodex kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer, 108 milyon dolarlık kripto parayı soğuk cüzdanla taşıdı. Bu kripto parayı nakde dönüştürmek için Faruk Fatih Özer’in mafya ile işbirliği yaptığı veya mafyanın eline düşmüş olabileceği belirtiliyor.

İşte adım adım Thodex kripto para vurgununda neler olduğu

Thodex kripto para dolandırıcılığında adım adım neler oldu? İşte detaylı değerlendirme:

  • Air Albania uçağıyla 20 Nisan’da Tiran’a kaçan Faruk Fatih Özer hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarıldı. Türk Emniyeti’nden 10 kişilik özel ekip, firari kripto dolandırıcısının peşine düştü. Olaya yönelik 5 gözaltı oldu.
  • Faruk Fatih Özer’in halen Arnavutluk sınırları içinde olduğu ifade ediliyor. İddiaya göre; Faruk Fatih Özer kaçarken götürdüğü 108 milyon dolarlık kripto parayı soğuk cüzdanla taşımış olabilir. Soğuk cüzdanlar, kripto paraların uzun süre saklanabildiği, internet bağlantısı olmayan dijital depolama cihazları.
Tarihi Türk Kripto Para Borsası Vurgununda Mafya Eli!
  • Yine Faruk Fatih Özer, kripto paraları nakde dönüştürmek için mafya ile işbirliğine gitmiş olabilir. Arnavutluk’ta kara parayı nakde çevirmenin diğer ülkelere göre kolay olabildiği öne sürülüyor.
  • Sivil kaynaklara göre; büyük miktar parayla Arnavutluk’a gelen Faruk Fatih Özer’in elindeki miktarı öğrenen bazı şebekeler peşinde olabilir. Faruk Fatih Özer’in anlaşmayla gelmiş olabileceği ya da mafyanın eline düşmüş olabileceği de değerlendiriliyor. Bu durumda istese de kurtuluşu olmayabilir. Böyle bir iddianın gerçek olma ihtimaliyle Türkiye’nin Faruk Fatih Özer‘i arama çalışmaları, kurtarma çalışmalarına dönüşebilir. Mafya ihtimalinden hareketle “Faruk Fatih Özer’e mafyayla ilişkisinde bilgi veren üst akıl kim?” sorusu da araştırılıyor.
  • Faruk Fatih Özer’i kaçışı planladığı Mart’tan itibaren Arnavutluk’a yönlendiren kişi ya da kişiler henüz bilinmiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.