Tarihi Soru: Bir Sonraki Bitcoin Kim Olacak?

Kriptocat Haber Editörü
Tarihi Soru: Bir Sonraki Bitcoin Kim Olacak?

Blockchain teknolojisi günlük olarak güncellenip daha da iyileştirilirken, Bitcoin ve kripto paralar bu rekabetçi ortamda kendilerini geliştirebilecekler mi? Sadece birkaçı dirençli olabilir ve kendilerini koruyabilirken, geri kalanı sonunda var olmaktan çıkacak. Yakın zamanda  Insider CEO’su Henry Blodget, blockchain teknolojisinin geleceğine ilişkin bakış açısını ortaya koyuyor ve şu yorumda bulunuyor:

Gelecekte kripto para birimimiz ve blok zincirimiz olmasının iyi temel nedenleri var. Ancak bu durum düzinelerce kripto paranın sonsuza kadar iyi olacağı anlamına gelmiyor.

Bitcoin ve kripto paralar

Blodget ayrıca, çok büyük olmayan kripto paraların fiyatının sonsuza kadar var olamayacağını belirtti. Aynı zamanda amiral gemisi kripto para birimi ile ilgili endişelerine de işaret etti ve şunları söyledi:

Bence BTC ile ilgili büyük sorun, herkesin aslında bir işlem para birimi olarak tasarlanmadığını anlamasıdır.

Blodget ayrıca, kripto para alanının kendisini çok daha iyi tasarlanmış bir kripto para birimine yönelteceğini iddia etti. Bu yorumlara karşılık olarak sektörden kimi kimseler farklı görüşler ortaya koyuyor. Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey kısa süre önce Twitter’dan yaptığı açıklamada “Bitcoin her şeyi daha iyi hale getiriyor. Bitcoin’i daha iyi hale getirmek için sonsuza kadar çalışacağız.” ifadesini kullanmıştı.

Devasa işlemler

Anthony Pompliano, geçtiğimiz gün 18 milyar dolardan fazla Bitcoin işlem hacminin blockchain’de gerçekleştirildiğinin altını çizerek Bitcoin’in kaçınılmaz olduğunu ifade etmişti. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in karşılaştığı kısa vadeli aksaklıklara rağmen sonunda bir milyon dolara yükseleceğini iddia etti. Saylor ayrıca “Bitcoin, on yıllar boyunca elinizde tuttuğunuz bir şeydir. BTC satın alırsanız, bir veya iki veya üç yıl içinde para kaybedebilirsiniz. Ancak dört yıl boyunca kimse Bitcoin’de para kaybetmedi. Baskın ağların çoğunun hikayesi budur.” açıklamasında bulundu.

Tarihi Soru: Bir Sonraki Bitcoin Kim Olacak?

Ancak, Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin Mart ayından bu yana düştüğü unutulmamalı. Ek olarak, şu anda yükselişi elinde tutan altcoinlerle, birden fazla Bitcoin tutan adreslerin sayısı 7 ayın en düşük seviyesi olan 812.286’ya geriledi. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere, Bitcoin’in ticaret hacmi de geçtiğimiz ay boyunca açıkça dalgalandı. Bununla birlikte, CoinCorner CEO’su Danny Scott, “bir sonraki bitcoin” konusunda hipotezler kurmaya devam etti ve şu vurguyu yaptı:

Bir sonraki Bitcoin yine Bitcoin.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.