Tarihi Bitcoin Modelinin Mucidi: 6 Ay İçinde Bu Seviyeleri Görebiliriz!

Kriptocat Haber Editörü
Tarihi Bitcoin Modelinin Mucidi: 6 Ay İçinde Bu Seviyeleri Görebiliriz!

Stok akış modelini ilk defa Bitcoin BTC’ye uygulayan analist, BTC düşüş haberlerinin ortasında yerini korumaya devam ederken, önde gelen kripto para biriminin önümüzdeki aylarda meteorik olarak yükselebileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin için meteorik yükseliş

Yeni bir tweet’te PlanB, 457.000 takipçisine önümüzdeki aylarda büyük bir Bitcoin rallisini göz ardı etmemelerini söyledi. Çünkü amiral gemisi kripto para birimi düşüş katalizörlerinin akınına rağmen güçlü kaldı.

Türkiye’de uygulanan yasak, Amerika’da ortaya çıkan vergi FUD’u, davalar ve Elon Musk’ın açıklamalarından sonra bile Bitcoin 6 ay öncesine göre 5 kat daha yüksek fiyatlarda. Stok akış modeli henüz boğa piyasasının yarısında olduğumuzu gösteriyor. Önümüzdeki 6 ay içinde Bitcoin’in 5 kat daha yüksek seviyelerde olması beni şaşırtmayacak.

Tarihi Bitcoin Modelinin Mucidi: 6 Ay İçinde Bu Seviyeleri Görebiliriz!

Kriptokoin.com olarak yer verdiğimiz üzere Kripto analisti, mevcut Bitcoin boğa piyasasının, BTC’nin birkaç ay içinde 10 kat arttığı 2013 patlama döngüsünün ayak izlerini takip ettiğini ekliyor:

Evet, piyasalar (her zaman olduğu gibi) muhtemelen Elon’un ihanetine aşırı tepki veriyor. Bu yüzden olası devasa artışları kaçırmayın. Bugünün şartlarında BTC için 50.000 Dolar’dan 500.000 Dolar’a bir sıçrama olacak.

PlanB’nin neden Bitcoin’in konsolide olmaya devam ettiğine inandığına gelince, analist, daha düşük fiyatlardan satın alan yatırımcıların şu anda kâr elde ettiğini öne sürüyor.

Şimdi tüm modellerin kırılmasını ve BTC’nin 100.000 Dolar seviyesine gelmesini istiyoruz. Gerçek şu ki,bu durum zaman alıyor. Kuşkusuz sabır erdemdir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.