Tarihi Bitcoin Modeli Bakın Şimdi Hangi Seviyeleri Gösteriyor

Kriptocat Haber Editörü
Tarihi Bitcoin Modeli Bakın Şimdi Hangi Seviyeleri Gösteriyor

Stok akış modelini (S2F) Bitcoin kripto para birimine ilk uygulayan kişi olarak bilinen ve yaygın olarak takip edilen bir analist, BTC’nin 100.000 $’a varan bir artış için mükemmel bir kurulum yarattığını söylüyor.

Bitcoin Daha da Yükselecek

Değerli metaller gibi emtia piyasalarında geleneksel olarak kullanılan S2F modeli, bir varlığın fiyatını yeni arz miktarıyla karşılaştırır.

Plan B, Bitcoin için bir fiyat tahminine ulaşmak üzere altın ve gümüşün performansını da hesaba katan S2F’nin bir varyasyonu olan S2F ve S2FX’in çarpıcı doğruluğu ile büyük bir takipçi topladı.

Yeni attığı bir tweet’te PlanB, S2FX modelinde bir başka ayın kapanışını temsil eden yeni renkli bir noktanın geçen aya göre biraz aşağıya düştüğünü ve altı haneli rakama doğru potansiyel bir sapma gibi göründüğünü belirtiyor. PlanB’nin vurguları şu şekilde yer alıyor:

Yeni nokta. 6 aydan sonra biraz aşağı kaymış görünüyor. Bu durum 100.000 $ ‘a sıçrama için mükemmel bir kurulum ortaya koyuyor.

  • Nisan kapanış 57.200 $.
  • Mart kapanışı 58.782 $.
  • Şubat kapanış 45.240 $.
  • Oca kapanış 33.141 $.
  • Aralık kapanış 28.992 $.
  • Kasım kapanış 19.700 $.
  • Ekim kapanış 13.816 $
  • Eylül yakın 10.778 $.
Tarihi Bitcoin Modeli Bakın Şimdi Hangi Seviyeleri Gösteriyor

Ünlü trader ayrıca Bitcoin’in momentum göstergesi olan göreli güç endeksinin (RSI) 90’ın üzerine çıktığını söylüyor.

Bitcoin aylık RSI 90. Peki ne düşünüyorsun, 95 yakında mı?

Tarihi Bitcoin Modeli Bakın Şimdi Hangi Seviyeleri Gösteriyor

PlanB’ye göre, RSI 95’in üzerine çıktığında 2011, 2013 ve 2017 boğa piyasaları tüm hızıyla devam ediyordu.

PlanB, mevcut boğa koşusunun 2017 döngüsünden çok daha fazla parabolik bir ralli olan 2013’e benzediğini ekliyor.

Bitcoin’in 2021’deki etkileyici performansına rağmen, Plan B, dünyanın en büyük kripto varlığının piyasa değerine göre patlama döngüsünün muhtemelen bitmek üzere olmadığını iddia ediyor.

Hem S2FX modeli hem de blockchain verilerine ait sinyaller, bu boğa piyasasında sadece yarı yolda olduğumuzu ve zirveye yakın olmadığımızı gösteriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.