Tarih Bile Verdi! İşte Ünlü CEO’dan Çılgın Bitcoin Hedefi

Kriptocat Haber Editörü
Tarih Bile Verdi! İşte Ünlü CEO’dan Çılgın Bitcoin Hedefi

Morgan Creek Capital Management CEO’su Mark Yusko’ya göre, Bitcoin (BTC)’in bir sonraki piyasa döngüsünde 200.000 dolarlık bir fiyat görülebilir ve piyasa değeri ile altına rakip olabilir. Pazar günü CNBC’nin Trading Nation isimli programına katılan Yusko, Bitcoin’in (BTC) hızlı benimsenmesini Facebook, Apple, Amazon, Netflix ve Google (FAANG) gibi şirketlerin büyümesiyle karşılaştırdı.

Yusko: Bitcoin, altına rakip olabilir

“Bu bir ağ ve ağlar katlanarak büyüyor. Bu, trilyon dolarlık bir değere ulaşan tarihteki en hızlı ağ. Büyümeleri 15-20 yıl süren FAANG’lerin hemen ardından geliyor,” ifadelerini kullanan Yusko için Bitcoin, piyasa değeri ile altına rakip olabilir. Yusko’nun fiyat tahmini, Bitcoin’in altına “parasal değer” ile rakip olacağı varsayımına dayanıyor. Parasal değer, bir ülkenin para birimi veya fiat para biriminin doğrudan altınla bağlantılı bir değere sahip olduğu, altın standardından üretilen bir kavram. Yusko, şu ifadeleri kullanıyor: “Altının parasal değeri 4 trilyon dolarsa, dijital altın bu toplama yükselmelidir.”

Tarih Bile Verdi! İşte Ünlü CEO’dan Çılgın Bitcoin Hedefi

Kriptokoin.com verilerine göre yazım anında BTC yaklaşık 57.500 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri kabaca 1 trilyon dolar. Yusko’nun tahminine göre, Bitcoin, gelecekte en az 235.000 dolardan işlem görebilir. Yatırım yöneticisi, Bitcoin’i bilgisayarların internet üzerinden bağlanmasına ve veri paylaşmasına izin veren standart protokol olan TCP/IP standardına benzetti ve “Değerlerin İnterneti” için temel bir katman protokolü olacağını öngördü.

Yatırım yöneticisi: DOGE işe yaramaz!

Tarih Bile Verdi! İşte Ünlü CEO’dan Çılgın Bitcoin Hedefi

Son birkaç gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOGE) gibi diğer protokoller veya kripto para varlıkları sorulduğunda, daha fazlası için yer olduğunu belirtti. Ancak, DOGE hayranı olmadığını belirten Yusko, şunları söyledi:

Binlerce coin var ve DOGE bu kategoride gerçekten işe yaramaz. Yalnızca altta yatan değeri veya kullanım durumu olmayan token’lardır; sonunda ortadan kalkarlar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.