Tahvil Kralı’ndan “Ses Getirecek” Altın Tahminleri Geldi!

Kriptocat Haber Editörü
Tahvil Kralı’ndan “Ses Getirecek” Altın Tahminleri Geldi!

Ünlü milyarder ve tahvil kralı Jeff Gundlach, aşağı yönlü dolar tahminini yineliyor ve altın fiyatının sonunda çok daha yükseğe tırmanacağını da sözlerine ekliyor.

Jeff Gundlach: Altın fiyatının çok daha fazla yükseleceğini düşünüyorum

Salı günkü bir web yayınında ünlü milyarder ve tahvil kralı Jeff Gundlach, piyasaları yorumladı ve beklentilerini paylaştı. Jeff Gundlach konuya yönelik şunları söyledi:

Sonuçta, doların düşmesini ve emtiaların genel olarak 15 ay önce başlayan rallisini sürdürmesini bekliyorum. Rallinin önemli bir ayağı olduğu için altın’ın çok daha fazla yükseleceğini düşünüyorum.

Ancak, Jeff Gundlach altın’ın yakın gelecekte önemli bir hamle yapmayacağını öngördüğü için bu daha uzun vadeli bir görüş olarak alınabilir. Jeff Gundlach, bakır-altın oranını tartışırken, 10 yıllık getiri nedeniyle %2,5’in üzerinde olması gerektiğini vurguluyor. Ancak Jeff Gundlach, fiyat sabitleme oranları piyasası nedeniyle oraya ulaşamadığını da sözlerine ekliyor.

Tahvil Kralı’ndan “Ses Getirecek” Altın Tahminleri Geldi!

Jeff Gundlach: Altın ile ilgili tahminim dolardaki düşüşlü görünümüne bağlı

Altın ile ilgili bu görünümü, Jeff Gundlach’ın ABD doları hakkındaki düşüş tahminine dayanıyor. Jeff Gundlach “Dolar düşüyor. Sanırım her şeyin kilit noktası bu. Ve bu yüzden en önemli şey bu” dedi. Jeff Gundlach’a göre, son birkaç yıldır düşük 90’ların yakınında işlem gördükten sonra ABD doları endeksi “kritik bir kavşakta” yer alıyor. 

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Jeff Gundlach kısa vadede ABD doları karşısında tarafsız ama uzun vadede endeksin 70’in altına düşmesi ihtimalini dışlamıyor. Jeff Gundlach, 500 dolarlık McDonald’s imza priminden bahsederken ABD’deki istihdam sıkıntısı sorununu vurguluyor. Jeff Gundlach konuya yönelik şunları söyledi:

Bunun şartlarının ne olabileceğini merak ediyorsunuz. İnsanların 500 doları cebine koyup sonra caddenin aşağısındaki işletmeye gidip 500 dolar daha cebe attığını düşünürsünüz. Orada ne kadar süre çalışmanız gerektiğini merak ediyorsunuz, ancak açıkça bir kıtlık var. Çünkü küçük ve orta ölçekli işletmeler hala ABD hükümetinin teşvik kontrolleriyle rekabet etmek zorunda.

Tahvil Kralı’ndan “Ses Getirecek” Altın Tahminleri Geldi!

Jeff Gundlach: Bu, piyasa için büyük bir soru olacak!

Ayrıca Jeff Gundlach, ABD tüketici harcamalarının Çin ekonomisinin 1997’den bu yana en büyük ihracat-ithalat açığına ulaşmasına yardımcı olduğuna da işaret ediyor. Jeff Gundlach konuya yönelik şunları söyledi:

Çin ekonomisine gerçekten yardım ediyoruz ve hükümet yardımı parasının çoğu Asya’dan gelen mallara harcanıyor. Önemli bir değişim Avrupa hisse senetlerinde pozitife dönmesiydi. Bunda gerçekten garip hissettim. 12 yıl önce DoubleLine’ın kuruluşundan bu yana Avrupa hisse senetleri konusunda ABD hisse senetlerine göre olumsuz oldum. Artık Avrupa hisse senetleri ABD hisse senetlerinden daha iyi performans göstermeye başladı. Enflasyonun geçici olup olmayacağını kimse bilemez? Bununla birlikte, enflasyon hikayesinde sadece geçici baz etkilerinden daha fazlasının olabileceğini bilmelisiniz. Geçiciliği tartışan bir şey, bir yıl öncesinin baz etkileri… Ay bazında TÜFE ve ÜFE rakamlarına bakarsak, baz etkisi anlatısı biraz patlıyor. Çünkü sadece bir yıl öncesine göre değil, üç ve dört ay öncesine kıyasla hızlanmaya devam ediyoruz.

Jeff Gundlach ayrıca FED’in %5’ten gelen TÜFE verilerine nasıl tepki vereceğini merak ediyor ve “Bu, piyasa için büyük bir soru olacak” diyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.