Tahminleriyle Ünlenen Analist: Bitcoin’in Tekrar Yükselmesi Buna Bağlı!

Kriptocat Haber Editörü
Tahminleriyle Ünlenen Analist: Bitcoin’in Tekrar Yükselmesi Buna Bağlı!

Popüler bir kripto para analisti olan DonAlt, piyasaları yorumlayarak önemli açıklamalara imza atıyor. Analist, Bitcoin (BTC)’in yalnızca BTC ile altcoin’ler arasındaki uyumsuz ilişki tersine döndüğünde yükseliş bölgesine döneceğini söylüyor.

DonAlt: Bitcoin, BTC ile altcoin’ler arasındaki uyumsuz ilişki bitince yükselecek!

“DonAlt” adıyla anılan usta analist, 242.000 takipçisine, Bitcoin’in, altcoin’lerin varlığından daha iyi performans göstermeyi kesin bir şekilde durdurana kadar titrek bir zeminde kalmaya devam edeceğini söylüyor. DonAlt, son birkaç haftada Bitcoin‘in fiyatının altcoin’ler yükselirken “iyi olmayan” ve “süper sağlıksız” bir durumla birlikte düştüğüne dikkat çekiyor. DonAlt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Acı, altcoin’ler ile Bitcoin arasındaki bağlantı “kopukluk kendini düzeltene kadar” daha da kötüleşecek. Altcoin’lerin yukarı giderken Bitcoin’in düşmesinin iyi olmadığını söylüyorum. BTC artışı + altcoin’ler yükseldi = sağlıklı. BTC düşüşü + altcoin’ler düşüş = sağlıklı. BTC aşağı + altcoin’ler yukarı = süper sağlıksız. Bitcoin’in altcoin’leri yok etmesi ve böylece her şeyin bir araya gelebilmesi için ya da her ikisinde de devasa bir yeşil için bazı şeyler gerekiyor.

Tahminleriyle Ünlenen Analist: Bitcoin’in Tekrar Yükselmesi Buna Bağlı!

DonAlt: 33.000 dolar seviyesinde BTC almak büyük bir risk-getiri oranı sunuyor

Analist, altcoin’lerin Bitcoin düştükçe yükselebileceğini, ancak eskisinin zorlayıcı kullanım durumlarına sahip olması durumunda ralli olabileceğini savunuyor  ki şu anda durum böyle değil. DonAlt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altcoin’lerin bir şeyi başardığı yeni bir paradigmadaysak bunun doğru olması gerekmez. Ancak, merkezi olmayan finans (DeFi) dışında küçük bir istisna dışında, beni bunun yeni paradigma olduğuna ikna edecek pek bir şey görmedim. Hala çöp pump’ı ve baktığınız her yere dökülüyor. Perakende oyun alanı.

DonAlt tweet’lerini yayınladığında, Bitcoin yaklaşık 65.000 dolarlık rekor seviyesinden %40’ın üzerinde bir düşüşle yaklaşık 35.000 dolara kadar düştü. DonAlt, 33.000 dolar seviyesinde BTC satın almanın büyük bir risk-getiri oranı sunduğuna inanıyor.

Tahminleriyle Ünlenen Analist: Bitcoin’in Tekrar Yükselmesi Buna Bağlı!

İşte usta analist DonAlt’ın başarılı tahminleri

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Bitcoin tahminleri tutan usta analist DonAlt, 28 Mart’taki 6.100 doları bildi.  Ayrıca DonAlt, Ocak ayının başında Bitcoin’in %44’lük rallisini doğru bir şekilde öngördü ve 12 Şubat’ta BTC’nin 10.300 doların üzerine çıktığı zirveyi de başarılı bir şekilde belirledi. Bunun dışında analistin yüksek başarı oranına sahip başka tahminleri de var.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.