Tahminleriyle Ünlenen Analist, Bitcoin ve Ethereum İçin Hayati Seviyeleri Verdi!

Kriptocat Haber Editörü
Tahminleriyle Ünlenen Analist, Bitcoin ve Ethereum İçin Hayati Seviyeleri Verdi!

ABD’deki traderların 31 Mayıs’taki Anma Günü’ne hazırlanması ve CME gibi düzenlenmiş vadeli işlem ve opsiyon piyasalarının hafta sonu boyunca kapalı olmasıyla Bitcoin (BTC) fiyatı düşmeye devam etmişti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 29 Mayıs’ın erken saatlerinde BTC 37.000 doların üzerine çıkma girişiminde bulunmuş, ardından gereken desteği yakalayamayıp 34.000 doların altına düşmüştü. ETH fiyat hareketi de BTC’ninkiyle neredeyse aynıydı. En büyük altcoin, 2.500 doların üzerine çıkma girişiminin ardından fiyatı 2.300 dolara düşüren sert bir dirençle karşılaştı. Yazım sırasında BTC 36.000, ETH ise 2.400 dolar civarında.

Analiste göre Bitcoin için 37.500 dolar kritik

Decentrader’ın kurucu ortağı filbfilb’in analizine göre Bitcoin’in fiyat hareketi, 20 haftalık hareketli ortalamadan (WMA) bir hayli uzak kalmasıyla alakalı. Decentrader’da paylaşılan bir piyasa güncellemesine göre bu aralığın tipik olarak BTC’nin boğa veya ayı piyasasında olması arasındaki çizgi olduğu belirtiliyor. Bu nedenle BTC için düşüş senaryosunun devam ettiğine dikkat çekiliyor.

Tahminleriyle Ünlenen Analist, Bitcoin ve Ethereum İçin Hayati Seviyeleri Verdi!

Analist, Bitcoin’in 30.000 doların altında sağlam bir destek bulabilirse 20 WMA’nın herhangi bir yükselme girişiminde büyük bir direnç bölgesine dönüşebileceğini belirtti. BTC’nin bir ralli gerçekleştirip 40.000 doları çıkması durumunda filbfilb, destek/direnç bölgesini 45.500 ila 46.500 dolar olarak tanımladı. Önceki tahminleriyle ünlenen popüler analist filbfilb, şunları söyledi:

Daha düşük seviyeler muhtemelen 20.000 doları veya yüzde 78.6’lık bir geri çekilmeyi olası bir hedef haline getirecektir. Bu nedenle, önümüzdeki hafta görülecek fiyat hareketi özellikle önemlidir. BTC’nin haftalık desteğinin yeniden test edilmesini önlemek için 37.500 doları alması çok önemli.

Tahminleriyle Ünlenen Analist, Bitcoin ve Ethereum İçin Hayati Seviyeleri Verdi!

Ethereum çizgiyi 2.300 dolardan çekiyor

Analiste göre ETH, fiyatı 20 WMA’nın üzerine geri çıkabildiği için yüzde 61.8lik bir geri çekilmenin ardından BTC’den biraz daha iyi performans gösterdi. Ancak iyileşme momentumu azaldıkça nihayetinde 3.000 dolarlık kritik pivot fiyatta reddedildi. Filbfilb, boğaların 3.000 dolar seviyesinin üzerine çıkması için ivme toplamak ve 3.300 doları yeniden test etmek istemesi senaryosunun büyük ölçüde Bitcoin’in gücüne bağlı olduğunu söyledi. Analist, 2.300 doları ETH için tutulması gereken önemli bir destek alanı olarak tanımladı.

Tahminleriyle Ünlenen Analist, Bitcoin ve Ethereum İçin Hayati Seviyeleri Verdi!

Genel olarak analist, ETH’nin herhangi bir yukarı yönlü harekette BTC’den daha iyi performans göstermesini ve “en azından herhangi bir düşüş hareketiyle eşleşmesini” bekliyor. Analist, “Şu anda boğalar için 200 DMA civarına özellikle dikkat edilerek, düşük seviyelerin tutulup tutulmayacağını görmek için gözlerimiz Bitcoin’de,” ifadelerini kullandı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.