Tahminleriyle Nam Salan Analistten Bitcoin Uyarısı: Çöküş Yaklaşıyor!

Kriptocat Haber Editörü
Tahminleriyle Nam Salan Analistten Bitcoin Uyarısı: Çöküş Yaklaşıyor!

2019 piyasa çöküşünün zamanlamasını doğru bir şekilde tahmin ederek popülerlik kazanan tanınmış kripto analisti Dave the Wave, yatırımcıları Bitcoin fiyatının daha düşük aralıklara yönelebileceği konusunda uyarıyor.

Dave the Wave: Bitcoin fiyatı geçici bir düşüş eğilimine girdi

Yeni analizinde sektörde “Dave the Wave” olarak bilinen usta analist, Bitcoin’in geçici bir düşüş eğilimine girdiğini gösteren kendi teknik analizini vurguluyor. Dave the Wave konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kısa vadeli kanal oluşturuldu. Matkabı biliyorsun.

Tahminleriyle Nam Salan Analistten Bitcoin Uyarısı: Çöküş Yaklaşıyor!Bitcoin grafiği – Kaynak: Dave the Wave

Bitcoin‘in 2019’daki 11.400 dolardan 6.400 dolara olan düşüşünü doğru bir şekilde tahmin eden Dave the Wave, yalnızca daha kısa bir zaman diliminde düşüş eğiliminde olduğunu yineliyor. Dave the Wave konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şaşırdım, bazıları için bunu hecelemek zorunda kaldım. Kısa vadeye vurgu yapıldı ve bu nedenle ‘tatbikat’ buna atıfta bulunuyor. Kısa vadeli oynaklığın grafiği, uzun vadeden daha hafiftir, sık sık bahsettiğim bir şey…

Dave the Wave özellikle uyarıyor: Bitcoin’de kısa vadede düşüşteyim!

Kripto para analisti, Bitcoin’in fiyat hareketinin, önde gelen kripto paranın tersine dönüp güneye gitmek üzere olduğunun başka bir işareti olduğunu da ortaya koyuyor. Dave the Wave konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Elbette özellikle kısa vadede kesinlik yok, ancak fiyat hareketi şu anda bir dizi düşük yüksekler ve daha düşük düşükler için seyrediyor…

Tahminleriyle Nam Salan Analistten Bitcoin Uyarısı: Çöküş Yaklaşıyor!Kaynak: Dave the Wave

Dave the Wave ayrıca, bu Mayıs ayında 60.000 dolara geri dönmeye çalışırken Bitcoin’in 58.000 dolar seviyesini geri almakta zorlandığına dikkat çekiyor. Dave the Wave konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kesinlikle LGC kanalının tepesinin hemen güneyinde fiyat önemli bir seviyeye ulaştı.

Tahminleriyle Nam Salan Analistten Bitcoin Uyarısı: Çöküş Yaklaşıyor!Kaynak: Dave the Wave

İşte Dave the Wave’nin başarılı öngörüleri

Kripto para analisti, düşüş eğilimi gösteren Bitcoin görünümünü desteklemek için, lider kripto parada bazen bir boğa trendinin sonunu işaret edebilen bir baş ve omuz modeli gösteren bir grafik yayınladı. CoinGecko’ya göre, yazı yazılırken Bitcoin 47.000 dolara düştükten sonra 50.000 dolar seviyesiyle güreşiyor.

Tahminleriyle Nam Salan Analistten Bitcoin Uyarısı: Çöküş Yaklaşıyor!Kaynak: Dave the Wave

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Dave the Wave, 2019 yılının ortalarında Bitcoin’in 6.400 dolara düşeceğini doğru öngören bir kripto para analisti. Geçtiğimiz dönemlerde ise analist, 8.000 dolara geri dönmeden önce BTC’nin yaklaşık 11.000 dolara yükseleceğini söyledi ve bildi. Kripto para piyasası geçtiğimiz yıllarda toplanmaya başladığında, analist BTC’nin Şubat ayına kadar 11.000 doların üzerine çıkmasını beklediğini belirtti ve bu tahmini de doğru çıktı. Bunlar dışında gizemli trader, birkaç kripto para tahmininde de yüksek başarı oranı yakaladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.