Tahminleriyle Nam Salan Analist, Bitcoin’in Göreceği Seviyeleri Haritalandırdı!

Kriptocat Haber Editörü
Tahminleriyle Nam Salan Analist, Bitcoin’in Göreceği Seviyeleri Haritalandırdı!

Yaygın olarak takip edilen usta kripto stratejisti ve trader Michaël van de Poppe, Bitcoin boğa piyasasının durumunu analiz etmek için daha büyük resme bakıyor.

Michaël van de Poppe: Bitcoin birçok kişinin şüphe duyduğu aşamada…

Yeni bir videoda, Michaël van de Poppe, 69.700 YouTube abonesine, BTC‘nin birçok piyasa katılımcısının boğa piyasasının devam edeceğinden şüphe duyduğu aşamada olduğunu söyledi. Michaël van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şu anda 50/50 olduğu bir aşamadayız. Ayı pazarı bekleyen bir grup insan var. Boğa piyasasının gerçekleşmesini bekleyen bir grup insan var. Arasında hiçbir şey yok. İnançsızlık aşaması dediğimiz şey budur. Muhtemelen, ayılar için bu düzeltici hamle, ayı piyasasının sadece başlangıcıdır. Boğalar için bu bir düzeltme dönemi. Bunun düzeltici dönem olduğunu düşünüyorum.

Tahminleriyle Nam Salan Analist, Bitcoin’in Göreceği Seviyeleri Haritalandırdı!Kaynak: CryptoBirb/Twitter

Michaël van de Poppe: BTC mevcut patlama döngüsünün sonunda 300.000 dolara ulaşabilir

Bir piyasa döngüsünün psikolojisine göre, inançsızlık aşaması, piyasa katılımcılarının rallinin aniden sona ereceğine inandıkları boğa piyasasının en erken aşamasıdır. Michaël van de Poppe’nin BTC’nin bir boğa piyasasının ilk aşamalarında olduğuna dair mevcut görüşü, Bitcoin’in mevcut patlama döngüsünün sonunda 300.000 dolara ulaşacağı tahminiyle uyumlu.

Analist, Bitcoin için uzun vadeli yükseliş eğilimini desteklemek ve mevcut düzeltici hareketin doğal ve boğa piyasasının sürdürülebilirliği için faydalı olduğunu göstermek için haftalık zaman grafiğine bakıyor. Michaël van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Önceki boğa döngülerinde görebileceğiniz gibi, şu anda destek olarak gelen 21 haftalık MA (hareketli ortalama) testlerini yaptık. BTC şu anda buraya gelene kadar gerçekten herhangi bir test yapmamıştı… Haftalık seviyeye bakarsanız, hala yükseliş görünümü yapıyoruz… 2016 ve 2017 döngüsü boyunca test ettiğimizi görebilirsiniz. Parabolik aşamaya geçene kadar daha önce tüm bu seviyeleri (21 haftalık MA) test edin.

Tahminleriyle Nam Salan Analist, Bitcoin’in Göreceği Seviyeleri Haritalandırdı!

Michaël van de Poppe: Bitcoin için bu seviyelere dikkat edin!

Bitcoin’in kısa vadeli görünümüne gelince Michaël van de Poppe, Bitcoin’in yerel bir dip oluşturmasını sağlayacak iki olasılığın haritasını çıkarıyor. Michaël van de Poppe konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Baktığım iki senaryo. Birincisi, bir sıçrama elde ederiz ve ardından bu gri bölgeyi (50.000 dolar) çeviririz, destek için bu (50.000 doların altına düşme) en düşük seviyede sahte hale gelir. Ardından, yükseliş sapması ile birlikte tersine dönmeye başlarız. İkincisi hemen çıkma, 53.000 dolarda anında reddedilme ve ardından başka bir test, ardından 46.000 dolar civarında dip yapıp tersine dönmeye başlarız.

İşte usta analist Michael van de Poppe’nin başarılı tahminleri

Dünyaca ünlü analist ve trader Michael van de Poppe,  2020 yılının ilk çeyreğindeki altcoin sezonunu doğru olarak tahmin etti. Ayrıca usta analist, Bitcoin’in geçtiğimiz dönemlerdeki düşüşlerini saatler öncesinden haber verdi. Bunların yanı sıra analist, geçtiğimiz aylardaki kripto para tahminlerinde de yüksek başarı oranı yakaladı. Analist, 22 Şubat’taki piyasa çöküşünü doğru öngördü. Analist Bitcoin’in Mart ayındaki 50.000 dolara kadar olan düşüşünü de doğru öngördü. Bunlar dışında analistin başarılı başka kripto para tahminleri de var.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.