Tahminleriyle Nam Salan Analist: Altın Bu Seviyenin Altında Kalabilir!

Kriptocat Haber Editörü
Tahminleriyle Nam Salan Analist: Altın Bu Seviyenin Altında Kalabilir!

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, önemli altın ve Bitcoin tahminlerinde bulunuyor. Mike McGlone, teknolojik yeniliklerin birçok metale fayda sağladığını bildiriyor ve altın’ı bir portföyde Bitcoin ile birleştirmeyi öneriyor.

Mike McGlone: Para altın’dan uzaklaşırken ABD doları ve Bitcoin’e fayda sağladı

Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, şu ana kadar paranın dijitalleşmesinin altın’dan uzaklaşırken ABD doları ve Bitcoin’e fayda sağladığını söyledi. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Metal sektörü, özellikle uzun vadede, gördüğümüz gibi çoğu emtiadan daha iyi performans göstermeye devam etme konusunda en büyük potansiyele sahip. Karbondan arındırma, elektrifikasyon ve dijitalleşmedeki hızlanan trendler, bakır gibi metalleri, teknolojinin yerini alan ham petrolden ayırıyor. Ancak altın o tavşan deliğinden aşağı çekiliyor. Paranın dijital hale gelmesi, doların rezerv para biriminin değerini artırıyor ve altın’a tam tersini yapıyor ki bu Bitcoin ile değiştiriliyor.

Tahminleriyle Nam Salan Analist: Altın Bu Seviyenin Altında Kalabilir!

Mike McGlone: Bitcoin olmasaydı altın fiyatı 2.300 dolara yakın olacaktı…

Mike McGlone, Bitcoin olmasaydı altın’ın ONS başına 2.000 doların çok üzerinde işlem yapabileceğini söyledi. Ayrıca analist, popüler kripto para biriminin altın fiyatının yukarı yönlü potansiyelini sınırlamaya devam ettiğini sözlerine ekledi. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

28 Nisan bakır fiyatı ton başına 9.800 dolara yakın… Sabit getiriyi elinde tutan altın, bakır/altın oranı ile tahviller arasındaki 10 yıllık ilişkiye uymak için yaklaşık 1.780 dolar yerine ONS başına 2.300 dolara yakın olacaktı.

Stratejist, inovasyonun bakır gibi metaller için olduğu kadar altın’ın dostu olmadığını belirtti. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın, Bitcoin tarafından yatırım portföylerinde bir değişim noktasına ulaştı. Dijitale geçen bir dünyada, metal pahasına kripto para birikimini durdurmak için çok az şey olabilir.

Tahminleriyle Nam Salan Analist: Altın Bu Seviyenin Altında Kalabilir!

Mike McGlone: Sarı metal Bitcoin ile eşleştirilmezse gittikçe çıplak görünüyor

Mike McGlone’nin çözümü, altın’ı Bitcoin ile eşleştirmektir. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

2021 tarihi yazıldığında, yatırım portföylerinde altın’ın yerini alan Bitcoin’in hızlanan süreci olacağını umuyoruz. Metal, Bitcoin ile eşleştirilmezse gittikçe çıplak görünüyor ve ilerleyen dijitalleşme muhtemelen fiyat değerlendirme potansiyelini sınırlayacak. ONS başına 1.800 doların altında işlem gören altın olabilir…

Mike McGlone: ONS başına 1.800 doların altında işlem gören altın olabilir…

Daha spesifik olarak Mike McGlone altın-Bitcoin 75/25 endeksine bakıyor. Mike McGlone, endüstriyel metallerin değerli metallerden daha iyi performans göstermeye devam etmesi gerektiğini ekliyor. Ancak analist, bakırın yılın ikinci yarısında geri dönüş riski altında olduğu konusunda uyarıyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Çeşitlendirmenin faydalarını ve çoğu varlık için düşük Bitcoin korelasyonunu gösteren yıllık ölçümler, altın-Bitcoin 75/25 endeksimizin borsa ile yaklaşık aynı riske sahip olduğunu gösteriyor. 2018’in başından itibaren, Bitcoin 17.000 dolardan düştüğünde, altın-Bitcoin 75/25 Endeksi, S&P 500 toplam getirisinin neredeyse iki katı ve spot altın’ın 3 katından fazla olan yaklaşık %110 arttı. Eğer borsa değer kazanmaya devam ederse, endüstriyel metaller daha iyi performans göstermeye devam etmelidir. Ancak emtialar için en büyük risk olarak, yükselen hisse senedi dalgasına artan bir bağımlılık görüyoruz.

Tahminleriyle Nam Salan Analist: Altın Bu Seviyenin Altında Kalabilir!

Bloomberg analisti Mike McGlone’nin başarılı tahminleri

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini belirtti ve bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin doların müjdesini verdi ve bunu da bildi. Bunlar dışında analistin başka başarılı öngörüleri de mevcut. Ocak ayı başlarında analist, BTC’nin 2021’de 50.000 doları göreceğini söyledi ve bu seviye Şubat ayının ortalarında görüldü.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.